in

Masz telefon z Androidem? Ten jeden błąd sprawi, że wszystkie środki znikną z twojego konta.

Każdy z nas powinien zadbać o bezpieczeństwo swoich środków na koncie, ponieważ co jakiś czas słyszy się o tym, jak znikają i nie sposób ich odzyskać.

Okazuje się, że osoby, które posiadają telefon z androidem, powinny zwrócić na to szczególną uwagę. Wystarczy jeden mały błąd, aby stracić wszystkie pieniądze. Całe szczęście, wiemy też, jak tego uniknąć.

Oszuści atakują

Posiadacze telefonów z androidem muszą mieć się na baczności – powstał nowy trojan bankowy. Oszuści mogą włamać się na nasze konta, bo bez problemu uzyskają nasze dane do logowania. Nie muszą oni przechodzić przez dwuetapową weryfikację.

Specjaliści z firmy Cybereason ostrzegają przed EventBot, czyli programem obsługującym 200 aplikacji bankowych, pośredników płatności i portfeli kryptowalut.

Składają się na niego aplikacje banków takich jak ING czy Santander, a także PayPal i Revolut. Może on wyłudzić informacje o logowaniu i nawet zapisać kod blokady ekranu.

Aplikacja nie jest dostępna w Sklepie Play, jednak nie wyklucza się, że jest ona ukryta – w postaci plików Microsoft Word, Adobe Flash lub gier.

To musisz wiedzieć, aby środki na koncie były bezpieczne

Jak sprawić, by pieniądze i dane do logowania nie wpadły w niepowołane ręce? Nie instalując i nie pobierając aplikacji z nieznanych źródeł. Kiedy mamy do czynienia z aplikacją bankową, dostajemy sugestię, aby dokonać autoryzacji mobilnej, co zabezpieczy nas przed szkodliwym oprogramowaniem.

Jak poznać, że mamy do czynienia ze szkodliwym oprogramowaniem?


Jeśli trafimy na szkodliwe oprogramowanie, będziemy poproszeni o przyznanie dostępu do pracy w tle, odczytu danych z pamięci, odbierania wiadomości SMS, a także autostartu w przypadku ponownego uruchomienia. O takie zgody nie jesteśmy proszeni przy pobieraniu bezpiecznych aplikacji. Musimy o tym pamiętać!
 
Przekaż dalej tę ważną informację!

źródło: dobreprogramy