fot.freepik.om
in

Masz telefon z Androidem? Ten jeden błąd sprawi, że wszystkie środki znikną z twojego konta.

Każdy z nas powinien zadbać o bezpieczeństwo swoich środków na koncie, ponieważ co jakiś czas słyszy się o tym, jak znikają i nie sposób ich odzyskać.

Okazuje się, że osoby, które posiadają telefon z androidem, powinny zwrócić na to szczególną uwagę. Wystarczy jeden mały błąd, aby stracić wszystkie pieniądze. Całe szczęście, wiemy też, jak tego uniknąć.

Oszuści atakują

Posiadacze telefonów z androidem muszą mieć się na baczności – powstał nowy trojan bankowy. Oszuści mogą włamać się na nasze konta, bo bez problemu uzyskają nasze dane do logowania. Nie muszą oni przechodzić przez dwuetapową weryfikację.

Specjaliści z firmy Cybereason ostrzegają przed EventBot, czyli programem obsługującym 200 aplikacji bankowych, pośredników płatności i portfeli kryptowalut.

Składają się na niego aplikacje banków takich jak ING czy Santander, a także PayPal i Revolut. Może on wyłudzić informacje o logowaniu i nawet zapisać kod blokady ekranu.

Aplikacja nie jest dostępna w Sklepie Play, jednak nie wyklucza się, że jest ona ukryta – w postaci plików Microsoft Word, Adobe Flash lub gier.

To musisz wiedzieć, aby środki na koncie były bezpieczne

Jak sprawić, by pieniądze i dane do logowania nie wpadły w niepowołane ręce? Nie instalując i nie pobierając aplikacji z nieznanych źródeł. Kiedy mamy do czynienia z aplikacją bankową, dostajemy sugestię, aby dokonać autoryzacji mobilnej, co zabezpieczy nas przed szkodliwym oprogramowaniem.

Jak poznać, że mamy do czynienia ze szkodliwym oprogramowaniem?

fot.freepik.om

Jeśli trafimy na szkodliwe oprogramowanie, będziemy poproszeni o przyznanie dostępu do pracy w tle, odczytu danych z pamięci, odbierania wiadomości SMS, a także autostartu w przypadku ponownego uruchomienia. O takie zgody nie jesteśmy proszeni przy pobieraniu bezpiecznych aplikacji. Musimy o tym pamiętać!

Przekaż dalej tę ważną informację!

źródło: dobreprogramy