fot. poglądowa: freepik
in

Przeżyła 16 poronień. Po latach cierpienia, lekarze w końcu odkryli w czym tkwił problem

Kiedy Kaylee Wood po raz piętnasty poroniła, nagle uświadomiła sobie z wielkim bólem na sercu – że po prostu nie jest jej przeznaczone zostanie matką. Opłakiwała wszystkie swoje nienarodzone dzieci i wierzyła w cud, chociaż w rzeczywistości problem był typowy, a rozwiązanie leżało na powierzchni. Ale przez długi czas nikt nie zastanawiał się nad jej sytuacją. Wszystko zmieniło się dopiero po szesnastym poronieniu i po zajściu w ciążę po raz siedemnasty – Kaylee w końcu urodziła. Zdrowy, piękny syn Reggie, który stał się nagrodą dla młodej matki za wszystkie trudności, których doświadczyła. Udało jej się wypełnić pustkę w jej duszy jego istnieniem.

Kobieta przeżyła prawdziwy koszmar

Kobieta po raz pierwszy próbowała zajść w ciążę w wieku 16 lat, a do 26 lat w jej życiu były tylko poronienia. Lekarze po prostu machnęli ręką, „to się zdarza” i „nie możemy nic zrobić”. Ale co się zmieniło?

Kaley i jej mąż Tony Garner mieszkają w małym angielskim miasteczku, oboje pracują na pełny etat i nie należą do tych, których można nazwać bogatymi. Medycyna w tym regionie nie jest zbyt zaawansowana.

Po 15. poronieniu kobieta zdała sobie sprawę, że czas nieodwracalnie ucieka i zwróciła się o pomoc do miejscowego zastępcy. Jego podanie pomogło uzyskać badanie w Royal London Hospital, gdzie najprawdopodobniej odkryli problem poronień Kaylie.

Diagnoza

Lekarze byli pewni, że poronienia panny Wood były spowodowane nadmiernymi bliznami w jej macicy, ale jak się później okazało, to nie było głównym powodem.

Powiedziała: „Tak naprawdę nie wiedzieli, co spowodowało blizny, ale usunęli je w nadziei, że pomoże mi to kontynuować dalsze ciąże”.

Kobieta przebyła operację i ponownie zaszła w ciążę, ale niestety znowu miała poronienie – 16 z rzędu.

Razem z mężem podwoili wysiłki i poddali się badaniu w Petersboro City Hospital, największym mieście w hrabstwie. Po raz pierwszy w życiu Kaylee szczęście uśmiechnęło się do niej – po USG w 12. tygodniu siedemnastej ciąży lekarze odkryli anomalię.

Szczęśliwe zakończenie

Kobieta została objęta ścisłą kontrolą i regularnie badana. Dwa tygodnie przed datą urodzenia płyn owodniowy nagle zniknął, co jest bezpośrednim zagrożeniem dla życia dziecka. Dzięki tej diagnozie, kobieta przeszła awaryjne cesarskie cięcie i dziecko zostało uratowane. Wreszcie…

Reggie urodził się zdrowy. Teraz jest symbolem życia Kayleigh, jej zasłużonej nagrody za lata rozpaczy. Szczęśliwe, zdrowe dziecko z pięknym uśmiechem.

dailymail.co.uk