in

Szef WHO ostrzega wszystkie kraje – ten krok może sprawić, że ,,przyjdzie śmiercionośne odrodzenie”!

Z pewnością każdy z nas zastanawia się, kiedy będzie już mógł wyjść z domu i powrócić do normalnego życia. Możemy natknąć się na wiele przypuszczalnych dat, jednak póki co wszystkie wydają się bardzo optymistyczne. Koronawirus wciąż daje o sobie znać i powrót do rzeczywistości mógłby sprawić, że liczba zakażeń wzrosłaby diametralnie.

WHO ostrzegł cały świat przed tym, żeby nie podejmować zbyt pochopnych decyzji – pandemia może potrwać jeszcze długo, a my musimy być na to gotowi i stawić jej czoło.

Dyrektor WHO, Tedros Adhanom Ghebreyesus, w piątek wystosował apel do wszystkich państw, by nie znosiły ograniczeń zbyt pochopnie. Być może teraz pandemia jest ,,spowolniona”, ale lada moment może ona przybrać na sile.

,,Spodziewamy się poważnych trudności dla i tak przeciążonych już systemów opieki zdrowotnej, szczególnie na terenach wiejskich, które zwykle nie mają takich zasobów jak te w miastach” – przekazuje szef WHO.

Tedros Adhanom Ghebreyesus podkreśla, że Światowej Organizacji Zdrowia także zależy na tym, żeby wszystko jak najszybciej powróciło do normy, jednak musimy przyjąć na siebie pewną odpowiedzialność i przemyśleć każdy krok – bo może się on okazać zgubny.

,,Wiem, że niektóre kraje planują już zniesienie restrykcji sprawiających, że ludzie pozostają w domach. Tak jak wszyscy, WHO chce, żeby te ograniczenia zostały zniesione. Ale pozbycie się ich zbyt szybko może sprawić, że przyjdzie śmiercionośne odrodzenie. Krzywa spadku może być równie niebezpieczna jak krzywa wzrostu, jeśli nie podejdziemy do tego w odpowiedni sposób” – apeluje szef Światowej Organizacji Zdrowia.
 
Obecnie na świecie jest już zakażonych niemal 1,7 miliona osób. Zmarło ponad 102 tysiące pacjentów. Wspólnie musimy zadbać o to, aby te liczby przestały się powiększać!

Źródło:o2.pl, miniaturka: youtube/Global News