in

Szef WHO: „Przygotujcie się na następną pandemię”. Niepokojące informacje obiegły świat.

Pandemia koronawirusa wywróciła do góry nogami życie ludzi na całym świecie. Wciąż mierzymy się z zagrożeniem, a sytuacja w naszym kraju z dnia na dzień staje się coraz gorsza. Z całą pewnością, to nie koniec walki i jeszcze długo będziemy musieli czekać na powrót do normalności.

Tymczasem szef WHO zaapelował, aby przygotować się na kolejną pandemię. Pozwoli to uniknąć upadku służby zdrowia i zrujnowania gospodarki.

Szef WHO ostrzega świat

W czwartek 5 listopada na stronie WHO pojawiło się oświadczenie, z którego możemy się dowiedzieć, że warto już teraz przygotowywać się na kolejną pandemię. Jeśli będziemy lepiej przygotowani, nie dojdzie do takich strat, jakie obserwujemy teraz.

Dokument jest projektem rezolucji, która ma zostać przedstawiona w czasie 73. Światowego Zgromadzenia Zdrowia. WHO stawia na większe przestrzeganie międzynarodowych przepisów zdrowotnych i lepsze przygotowanie do wykrywania niebezpiecznych chorób zakaźnych.

„Musimy już teraz przygotować się na następną pandemię” – czytamy w dokumencie.

Autorzy oświadczenia podkreślają, jak ważna w tym wszystkim jest nauka i że to ona pozwoli nam pokonać pandemię. W tym celu poszczególne kraje muszą ze sobą współpracować.

„Możemy pokonać COVID-19 dzięki nauce, stosowaniu odpowiednich rozwiązaniom i solidarności” – piszą naukowcy.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło:o2.pl