in

Szef GIS nie zamierza owijać w bawełnę. Zdradził, co nas czeka w najbliższych tygodniach.

Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jarosław Pinkas zabrał głos w bardzo ważnej sprawie. Z pewnością każdy z nas zastanawia się, czego możemy się spodziewać w ciągu najbliższych tygodni. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest dynamiczna i niepokoi każdego. W rozmowie z TV Republika, Pinkas podkreślił, że nie będzie to łatwy czas.

„Ten wirus ma to do siebie, że musimy zmieniać naszą strategię.” – mówi.

Szef GIS nie zamierza owijać w bawełnę. Opowiedział, co zamierza zrobić rząd i co stanie się w najbliższych tygodniach.

To będą trudne tygodnie

Jarosław Pinkas odniósł się do działań Inspektoratu i powiedział, że musimy być przygotowani na bardzo trudny okres. W rozmowie z TV Republika stwierdził:

„Będą trudne czasy dla nas. To będą trudne tygodnie, ale przejdziemy to wspólnie, jeżeli będziemy rozważni i będziemy stosować się do wszystkich zaleceń” – podkreśla Pinkas.

Pinkas nie ma wątpliwości co do tego, że dalsza walka z koronawirusem zależy od wielu czynników:

„Wszystko zależy od nas, od personelu opieki zdrowotnej, który jest zdeterminowany, to wszystko zależy od sprawności instytucji, którą ja kieruję, która też jest naprawdę bardzo zmęczona, ale bardzo zdeterminowana.”

Jarosław Pinkas zapewnił, że inspektorat ma dobre intencje i chce, aby nie brakowało nigdy szpitalnych łóżek. Powiedział, co myśli
o antycovidowcach – według niego to zwykli egoiści:

„Za nami nie stoją złe moce, firmy farmaceutyczne, nie stoi coś złego, niedobrego. Za nami stoją wyłącznie dobre intencje.”

„Wiedza medyczna, tysiące profesjonalistów, którzy doskonale wiedzą, że w przestrzeni publicznej jest wirus, że trzeba z nim walczyć, że ludzie umierają, że poprzez brak rozwagi może zabraknąć łóżek w szpitalu, że może być kolejka do szpitala i najbardziej dramatyczne dylematy – kogo podłączyć do respiratora i zastosować odpowiednią terapię” – tłumaczy w rozmowie z TV Republika szef sanepidu.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 4394 kolejnych przypadkach zakażenia COVID-19. Zmarło 35 osób. Łącznie w Polsce potwierdzono już 130 210 przypadków zakażeń.

Źródło: onet.pl