in

Wyczyściła grilla i upiekła burgery. Jej syn po wzięciu kęsa był o krok od śmierci – Matka teraz chce ostrzec innych.

To był piękny letni wieczór, rodzina Fiore postanowiła więc rozpalić grilla. Najpierw go wyczyścili i upiekli burgery na obiad. Ale zanim się zorientowali, sprawy przybrały poważny obrót.

6-letni Anthony Fiore wziął jeden kęs burgera i natychmiast zachorował. „To było jak jakaś igła.” – powiedział chłopak. Anthony został przewieziony do szpitala, gdzie lekarze odkryli, że połknął maleńkie włosie z drutu metalowego ze szczotki do czyszczenia grilla.

„Wiedzieliśmy, że coś jest nie tak. Anthony przeżywał okropny ból i bardzo płakał. Około 12 godzin później, trafiliśmy do lokalnego szpitala.” – powiedziała matka Nadia.

Lekarze nie mają pewnego sposobu na usunięcie cienkich drutów z gardła po połknięciu, ale jakimś cudem chirurdzy z „SickKids” byli w stanie go usunąć. Potem lekarze musieli się upewnić, że w gardle Anthonego nie rozwinęła się infekcja przez bakterie w drucie. Całe szczęście wszystko poszło dobrze, ale chirurdzy mieli wiele przypadków, kiedy skończyło się to tragicznie.

„Drut ze szczotki może zrobić dziurę w jelicie i zagrażać życiu” – powiedział dr Aziz Benbrahim.

Należy wymieniać szczotki, gdy tylko się zużyją albo używać szczotek z drutami, które są mocowane wokół metalowego podkładu, zamiast drewnianych lub plastikowych szczotek, ponieważ mogą być one mniej bezpieczne.

Jeszcze bezpieczniejszą metodą jest unikanie używania szczotek. Alternatywną metodą czyszczenia grilla jest rozpalenie go i pozostawienie z zamkniętą pokrywą. Spowoduje to rozluźnienie zabrudzeń w grillu. Wtedy możesz użyć zgniecionej folii aluminiowej, aby go wyczyścić. Tylko uważaj, aby się nie poparzyć.

Matka synka opowiadała o tym publicznie, aby inne rodziny były świadome tego problemu i unikały go.

„Mam nadzieję, że te szczotki zostaną usunięte z półek, niech będą zakazane” – powiedziała.

Od czasu tego incydentu, rodzina przestała grillować, bo biedny Anthony boi się teraz zjeść cokolwiek z grilla. Możesz dowiedzieć się o innych, którzy cierpieli z powodu tego poważnego zagrożenia w filmie poniżej.