in ,

Szczepienia dzieci na COVID-19 już niebawem? Minister zdrowia zdradził szczegóły.

Adam Niedzielski na antenie Radia ZET przekazał informacje, na które czekało wiele osób, a mianowicie: kiedy rozpoczną się szczepienia dzieci na koronawirusa? Znamy szczegóły.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza i zmusza nas do przestrzegania obostrzeń mających zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Z pomocą przychodzą także szczepionki. Póki co szczepieni są dorośli, ale lada moment będzie to dotyczyć także dzieci, w pierwszej kolejności nastolatków.

Szczepionki na COVID-19 dla dzieci

Eksperci nie mają wątpliwości co do tego, że po świętach zaobserwujemy wzrost zachorowań na PIMS, a mianowicie zespół pocovidowy u dzieci. Katarzyna Pokorna-Hryniszyn z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu przekazała, że póki co sytuacja jest stabilna, ale po Wielkanocy może to ulec zmianie i do szpitala zaczną trafiać dzieci z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami PIMS.

Kiedy zatem zaczną się szczepienia dzieci?

„W wakacje będziemy szczepili chętne dzieci. Rozpoczną się one pod warunkiem, że badania wykażą, że te szczepionki są bezpieczne” – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na antenie radia ZET.

Adam Niedzielski przekazał, że producenci dopiero testują szczepionki dla dzieci, ale już niedługo możemy spodziewać się ogromnych zmian w tej kwestii.

W Polsce na obecny moment mamy trzy szczepionki: Pfizer/Biontech, AstraZeneca i Moderna. Wszystkie są podawane w dwóch dawkach.