in ,

Powstała szczepionka na COVID-19 w tabletce. Ma zastąpić szczepienie igłą.

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju w ostatnim czasie jest zatrważająca. Każdy ma nadzieję na to, że niebawem nadejdą lepsze czasy. Każdy przełom jest na wagę złota.

Wszystko wskazuje na to, że już w czerwcu rozpoczną się badania nad nową szczepionką na koronawirusa. Będzie ona podawana w formie tabletki. Czy dojdzie do tego, że zastąpi szczepienie igłą? Znamy szczegóły.

Szczepionka przeciw COVID-19 w tabletce

Oravax Medical, spółka będąca efektem współpracy izraelsko-amerykańskiej firmy Oramed z indyjską Premas Biotech wpadła na pomysł, który w momencie zaciekawił ludzi na całym świecie. Mowa o szczepionce w tabletce. Bez wątpienia byłaby to bardzo wygodna forma przyjmowania specyfiku. Sprawę opisała gazeta.pl.

Już podczas pierwszych testów, po podaniu pojedynczej dawki pojawiły się przeciwciała anty-SARS-CoV-2 – odpowiedź immunologiczna w postaci immunoglobuliny typu G (IgG) oraz immunoglobuliny typu A (IgA).

Badania kliniczne mają ruszyć w czerwcu. Preparat zadziałał w przypadku zwierząt, ale nie oznacza to, że zadziała wśród ludzi.

Szczepionka w tabletce byłaby prawdziwym przełomem. Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: o2.pl