in , , ,

Powstała szczepionka na koronawirusa? Naukowcy przeprowadzili pierwsze testy.

Bardzo możliwe, że szczepionka na koronawirusa lada moment ujrzy światło dzienne. 16 marca amerykańscy naukowcy wykonali pierwsze cztery testy eksperymentalnych dawek na ludziach.

Szczepionka na koronawirusa

Szczepionka na koronawirusa ma zostać przetestowana na 45 zdrowych ochotnikach mieszczących się w przedziale wiekowym 18-55 lat. Każda z osób dostanie dwie dawki leku w odstępie czasowym wynoszącym 28 dni.

Jeśli testy przebiegną pomyślnie, będziemy mogli mówić, że jesteśmy blisko wynalezienia panaceum.

Naukowcy z firmy Moderna pracują nad szczepionką MRNA-1273. W przeciwieństwie do innych specyfików tego rodzaju, ma nie zawierać osłabionego ani zabitego wirusa.

Zamiast tego zostanie wykorzystany fragment kwasu RNA, który odpowiada za produkowanie białka wirusa, dzięki czemu może trafić do organizmu człowieka.

Ten składnik i lipidowe cząsteczki spowodują, że w komórkach zaszczepionej osoby wirusowe biało będzie powstać samo. Wtedy też powinno dojść od wzmocnienia naszego układu odpornościowego. Co to oznacza w praktyce? Że gdy zarazimy się koronawirusem, nasz organizm będzie w stanie go zwalczyć.

Szczepionka jest testowana w Seattle, a testy przebiegają w bardzo szybkim tempie. Każdy naukowiec zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji, jaką mamy obecnie na świecie.


Czy poza Seattle są inne miejsca, w których wykonywane są eksperymenty mające na celu znalezienie panaceum na koronawirusa? W Baltimore w USA!
 
Takie informacje sprawiają, że jesteśmy pełni nadziei na to, że niedługo znajdziemy sposób na to, jak poradzić sobie z koronawirusem.
 
Przekażcie tę wiadomość swoim bliskim!

Źródło: wyborcza.pl