in

Szczepionka jednak będzie obowiązkowa? Słowa Andrzeja Dudy nie pozostawiają żadnych wątpliwości

Nie ma wątpliwości co do tego, że temat szczepionek, odkąd się tylko pojawił w związku z pandemią koronawirusa, budzi mnóstwo kontrowersji wśród Polaków. Wielu mówi otwarcie, że nie zamierza się szczepić, a w głowach wszystkich pojawia się jedno pytanie: czy szczepionka, kiedy już powstanie, będzie obowiązkowa?

Łukasz Szumowski zabrał ponownie głos w tej sprawie, a w temacie postanowił się wypowiedzieć także sam prezydent Andrzej Duda. To, co powiedział, zszokowało cały kraj.

Stanowisko ministra zdrowia w sprawie szczepionek

Szczepionka na koronawirusa aktualnie jest na ustach ludzi na całym świecie. Nadal nie powstała, ale wszyscy już się zastanawiają nad tym, jak to z nią będzie. Co na to Łukasz Szumowski?

“Z punktu widzenia ministra zdrowia, medyków, ekspertów nie powinniśmy dziś mówić, czy szczepionka na koronawirusa powinna być obowiązkowa, czy nie, bo jeszcze jej nie mamy. Nie wiemy, jak wyglądają badania, profil bezpieczeństwa, nie wiemy, ile jest odczynów poszczepiennych, w jaki sposób będzie badana, bo jeszcze nie jest. Dopiero, jak będziemy mieli te dane, będziemy mogli mówić, że ten produkt jest na tyle bezpieczny, czy nie na tyle bezpieczny, że powinniśmy go wpisać do kalendarza szczepień” – informuje minister zdrowia w wywiadzie w audycji “Rozmowy Dnia” Radia Łódź i TVP3 Łódź, cytowanym przez Interię.

Andrzej Duda nigdy się nie szczepił?

Ale to nie wszystko, co powiedział na ten temat minister zdrowia. Odniósł się do szokujących słów Andrzeja Dudy na temat szczepionek. Według Łukasza Szumowskiego, Polacy źle zrozumieli prezydenta.

“Powiem państwu otwarcie – ja osobiście nigdy się nie zaszczepiłem na grypę, bo uważam, że nie” – powiedział prezydent w Końskich.

Pojawił się także wpis na Twitterze Andrzeja Dudy:

Słowa prezydenta szybko wywołały prawdziwą burzę w sieci. Minister zdrowia stanął w obronie prezydenta i dodał, że dyskusja na temat wpisania szczepionki do obowiązkowego kalendarza szczepień powinna mieć miejsce po tym, jak ona powstanie, a nie, kiedy jeszcze nie wiemy, z czym będziemy mieć do czynienia.

“Prezydent mówił tylko i wyłącznie o szczepionce na koronawirusa. Podkreślił, że kalendarz szczepień obowiązuje i mamy dzięki temu społeczeństwo zdrowsze” – powiedział w cytowanym przez Interię wywiadzie Łukasz Szumowski.

Poza tym stwierdził, że Andrzej Duda nie jest w grupie zwiększonego ryzyka, więc w jego przypadku brak szczepionki i tak nie stanowi większego zagrożenia.

Co o tym wszystkim sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: Interia, onet.pl