in

Szczepionka AstraZeneca zabija? Liczba ofiar przekroczyła próg bezpieczeństwa, jest decyzja.

W wielu krajach wstrzymano szczepienia AstraZenecą. Przesłanką do tego stała się dopiero śmierć wielu osób, które wcześniej nie miały problemów ze zdrowiem.

Niebezpieczna szczepionka

Odkąd tylko na rynku pojawiła się szczepionka AstraZeneca, lekarze alarmowali, aby nie podawać jej osobom starszym, ponieważ jest to za duże ryzyko. Wielu ekspertów nie miało również wątpliwości co do tego, że ta szczepionka jest pozbawiona sensu – stanowi zakażenie osłabionym koronawirusem, podczas gdy nie jest pewne, czy pacjent rzeczywiście by się zaraził.

Teraz w końcu mówi się o tym głośno – szczepionka AstraZeneca jest niebezpieczna i może doprowadzić do śmierci nawet młodych ludzi!

Włochy jako kolejne państwo europejskie wycofało się z podawania szczepionek przeciwko COVID-19. Nie ma tam już na rynku szczepionki marki AstraZeneca. Decyzję tę podjęto po śmierci 43-letniego żołnierza, który zmarł zaledwie dzień po tym, jak przyjął specyfik. Doszło u niego do zatrzymania akcji serca.

Agencja Leków zakazała podawania szczepionki z partii o numerze ABV2856. Tamtejsza prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Nie wiadomo, które państwa dokładnie otrzymały wadliwą szczepionkę.

„To jest seria, która została sprzedana zarówno do Włoch, jak i do reszty Europy. Prowadzimy dochodzenie, ale niestety nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę liczbę osób, których dotyczy ta sprawa.”

Władze nie chciały wywoływać paniki, jednak chodzi tutaj o życie i zdrowie ludzi.

„Nie chcemy wywoływać alarmu, ale nasza decyzja jest podyktowana troską o ochronę zdrowia publicznego.”

Oddzielne śledztwo ma miejsce na Sycylii w związku ze sprawą zmarłego 50-letniego policjanta. Mężczyzna zmarł 12 dni po otrzymaniu specyfiku AstraZeneca. Duńczycy zwrócili uwagę na to, że u niektórych osób po przyjęciu szczepionki pojawiły się zakrzepy krwi. Szczepionki nie zamierzają podawać także: Rumunia, Islandia, Norwegia, Estonia, Litwa, Luksemburg i Łotwa.

W Polsce szczepionka nadal pozostaje w użyciu. Według ministra zdrowia Adama Niedzielskiego jest ona bezpieczna:

„Mamy już jedną opinię, która pokazuje, że nie ma bezpośredniego związku między a przypadkami zgonów a szczepionką, u nas też nie obserwujemy takiego ryzyka i takich sytuacji.”

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

źródło: popularne.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.rmf24.pl, wiadomosci.onet.pl