in

Padły szokujące słowa z ust niemieckiego eksperta ds. szczepień. Chodzi o szczepienia dzieci

Odkąd tylko pojawiła się możliwość zaszczepienia przeciwko COVID-19, trwają burzliwe dyskusje na temat skutków ubocznych preparatów, a także tego, kto powinien się szczepić, a dla kogo nie do końca może być to bezpieczne.

Podczas debaty dotyczącej szczepień dzieci na koronawirusa w niemieckiej telewizji publicznej ZDF padły słowa, które szybko odbiły się głośnym echem na całym świecie.

Szokujące słowa eksperta

Thomas Mertens, przewodniczący Stałej Komisji ds. Szczepień, stwierdził coś, co dotknie w szczególności wszystkich rodziców. Aż ciężko w to uwierzyć!

“Wciąż jest zbyt mało danych, aby dostarczyć informacji o możliwych skutkach ubocznych po szczepieniu” – tłumaczył Mertens.

“Trzeba to wziąć pod uwagę w odniesieniu do infekcji koronawirusa, gdzie wyraźnie widać, że dzieci bardzo rzadko wykazują ciężki przebieg choroby” – zaznaczył.

Zdaniem eksperta to dorośli przede wszystkim na obecny moment powinni wziąć sprawy w swoje ręce i zdecydować się na szczepienie.

“Dużo ważniejsze jest zmotywowanie dorosłych i wyznaczenie sobie 75 procent całkowicie zaszczepionych jako celu, aby mieć szansę na uspokojenie ewentualnej nadchodzącej fali jesienią”

Póki co nie ma oficjalnej rekomendacji wydanej przez STIKO odnośnie szczepień dzieci.

Mertens przyznał jednak publicznie, że nie zdecydowałby się na to, aby zaszczepić własne dzieci. Jest on jednak zdania, że powinny mieć one kontakt z rówieśnikami i wrócić do szkoły w trybie stacjonarnym.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: nczas.com