in

Dwa szczeniaki wpadły do studni z zabójczą kobrą. Poczekaj, aż zobaczysz jak zareagował wąż!

Na ulicach Indii spaceruje ponad 30 milionów bezdomnych psów. Dwa z nich, ze stanu Pendżab, brały udział w strasznym wypadku, gdy zostały oddzielone od swojej matki.

Jeden z mieszkańców usłyszał głośne szczekanie psa w pobliżu studni. Była to matka dwójki szczeniąt, które wpadły do studni i utknęły.

Ale kiedy spojrzał do niej dokładniej, odkrył coś o wiele bardziej przerażającego, wielka Kobra Królewska leżała obok dwóch bezbronnych zwierząt.

Kobra królewska to zabójczy wąż, jego jad jest wystarczająco silny, aby zabić dorosłego słonia w ciągu trzech godzin.
Ale węże są generalnie nieśmiałe, zwykle unikają konfrontacji z innymi stworzeniami. Istnieje kilka mniejszych jadowitych węży w Indiach, które powodują znacznie więcej śmiertelnych ukąszeń.

Kobra nie postrzegała psów jako pożywienie, ale ich matka i ratownicy byli bardzo zaniepokojeni i przeczuwali, że może zdarzyć się coś strasznego.
Zwierzę jednak zamiast atakować młode szczeniaki, chroniło je. Przez 48 godzin, małe szczenięta przebywały z kobrą w studni – i w żadnym momencie kobra nie wykazała żadnej agresji wobec nich.

Ratownicy myśleli, że ciężko będzie je uratować, ale było to łatwiejsze, niż przewidywali.
Kobra delikatnie przesuwała się z dala od szczeniaków, tak aby ratownicy mogli je zabrać bez najmniejszego problemu.

Zwierzęta często wykazują zdumiewającą duszę towarzystwa i współczucia – nawet wobec zwierząt różnych ras. Myślę, że ta historia jest tego doskonałym przykładem, a ludzie powinni brać z niej przykład. Jeśli się z tym zgadzasz, podziel się artykułem na Facebooku!

Źródło i fotografie: en.newsner.com