in

Szczeniak bał się dotyku i nie mógł przestać się trząść. Ratownicy odkryli genialny sposób, aby go oswoić

Poznaj Minę – uroczego szczeniaka, którego życie od samego początku było ciężkie.

Mina swój pierwszy rok życia spędziła w zagrodzie w Rumunii. Biedny szczeniak był niedożywiony, cierpiał też na niedokrwistość i świerzbowiec. Po wielu przejściach, piesek był przerażony i bał się dotyku.

W styczniu 2019 roku Diana Badescu i Catlin Stancu, założycielki organizacji ratowniczej Howl of a Dog, podeszły do zagrody i zobaczyły Minę. Postanowiły natychmiast ją uratować.
Mimo, że przeniosły Minę w bezpieczne miejsce, wciąż była bardzo niespokojna. Trzęsła się za każdym razem, gdy ktoś do niej podchodził lub próbował pogłaskać.

Ratownicy Howl of a Dog pomogli Minie wrócić do zdrowia i szczeniak w końcu zaczął przybierać na wadze. Jej zachowanie również powoli się zmieniało, ale nadal nie pozwoliła się dotykać.
Diana, Catalin i inni wolontariusze Howl od a Dog byli bardzo cierpliwi w stosunku do Miny. Próbowali ją delikatnie głaskać, ale kiedy tylko zaczynała się trząść, cofali się i dawali jej przestrzeń.

Po tygodniu ratownicy w końcu znaleźli coś, co Mina pokochała – głaskanie po brzuchu!
Szczeniak przestawał się trząść, gdy tylko ratownicy głaskali jej brzuch. Nieśmiały, nerwowy szczeniak w końcu zrozumiał, że ludzie, którzy go otaczają, kochają go.
Jest słodkim psem, przyjaznym w stosunku do innych psów i chociaż nadal jest trochę nieśmiała w stosunku do ludzi, z każdym dniem nabiera pewności siebie – napisał Howl of a Dog na swojej stronie internetowej.

Mina już od 3 miesięcy jest w Howl of a Dog i świetnie sobie radzi! Podwoiła swoją wagę i każdego dnia staje się pewniejsza siebie.
Mina uwielbia bawić się z innymi psami w schronisku i kocha biegać po śniegu. Lubi też przytulać się do wolontariuszy. Ten szczeniak dokonał oszałamiającej transformacji w zaledwie kilka miesięcy!

Mina nadal leczona jest na świerzb, ale kiedy w pełni wyzdrowieje, będzie można ją adoptować. Mamy nadzieję, że taka słodka dziewczynka znajdzie idealny dom, w którym będzie kochana i dostanie całą troskę i miłość, na jaką zasługuje.

Kiedy Howl od a Dog po raz pierwszy znalazło Minę, była chora, niedożywiona i bała się wszystkiego. Teraz ten szczeniak zupełnie się odmienił!
Jeśli chcesz zobaczyć jak Mina po raz pierwszy wystawa brzuszek, zobacz poniższy film.