in ,

Dzieci rzucały szczeniakiem o ziemię jak piłką. Wszystko się nagrało – widok rozrywa serce.

Ludzka głupota nie zna granic. Niestety, przekonujemy się o tym na każdym kroku. I nie potrafimy zupełnie zrozumieć przemocy, tym bardziej wśród dzieci – to, co zrobił ten 6-latek i 9-latek po prostu nie mieści się w głowie. Oboje zaczęli rzucać szczeniakiem o ziemię. Wszystko nagrali.

Do szokującej sytuacji doszło 26 sierpnia w godzinach popołudniowych we wsi Orszymowo pod Płockiem. „Pogotowie dla Zwierząt” poinformowało, że dwóch chłopców w wieku 6 i 9 lat rzucało małym pieskiem jak piłką.

“Zwierzę kilkakrotnie upadało na ziemię i do kałuży z wodą. Wszystkie te drastyczne zachowania są na filmie, jaki udało się nam zdobyć. Pies nad którym się znęcano na szczęście przeżył, został odebrany przez „Pogotowie dla Zwierząt” i przewieziony do kliniki weterynaryjnej w Warszawie. Tam zajmują się nim lekarze” – poinformował Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla zwierząt.

To nie do wiary, że dzieci mogą się dopuścić czegoś takiego.

“Odebraliśmy interwencyjnie psa szczeniaka, nad którym znęcał się 6-letni chłopiec ze wsi Orszymowo, gm. Mała Wieś. (…) Wraz z nim nad szczeniakiem znęcał się także 9-latek, mieszkający w tej samej wsi. Wszystkie dane tych osób, ich fotografie złożyliśmy wraz z zawiadomieniem w Komendzie Policji w Płocku” – tłumaczy Bielawski.

Całe szczęście, zwierzę przeżyło i trafiło z powrotem do miejscowości Bodzanów, do domu, w którym piesek się urodził. Jest ze swoją mamą i rodzeństwem.

“Z tego miejsca zabraliśmy nie tylko tego szczeniaka, ale także jego rodzeństwo i matkę, która była chora. Jako „Pogotowie dla Zwierząt” w sprawie karnej przeciwko 6- i 9-latkowi wykonujemy prawa pokrzywdzonego” – przekazano.

Każdy, kto może dać dom zwierzętom z interwencji, niech napisze na adres [email protected].

Nagranie z tego okropnego zdarzenia można obejrzeć poniżej, ale ostrzegamy – nie jest dla ludzi o słabych nerwach: