in

Zbadano szczątki jednego z pierwszych papieży. Odkryto przy nich kontrowersyjne dokumenty.

Św. Pius I był jednym z pierwszych papieży. Zmarł w 155 roku w Akwilei i pochowany został w lokalnej katedrze.

Mumia Piusa I należy do najlepiej zachowanych w mimo, że zwłoki nie zostały zabalsamowane, nastąpił naturalny proces mumifikacji.

Naukowców dziwił fakt, że pomimo chorób, na które cierpiał w tym dnę moczanową, gruźlicę, kamienie żółciowe, cukrzycę i choroby krążenia. Wszystkie ograny są zachowane w doskonałym stanie.

Trumna papieża została otwarta podczas przebudowy katedry w 1789 roku. Już wtedy zaskoczył fakt, że ciało zachowane było w tak w doskonałym stanie. Szczątki powróciły do krypty i ponownie wydobyto je dopiero w 2010 roku. Wtedy naukowcy mogli przyjrzeć się im bliżej.

Wilgoć krypty i roślinny materac wypełniony lawendą, miętą i chmielem miały duże znaczenie w tak dobrym zachowaniu szczątków.

Ale najciekawsze okazały się dokumenty, które znaleziono przy papieżu. Notatki zawierały różne wersje rzekomego życia Jezusa z Nazaretu. Zespół badający dokumenty sugeruje, że przywódcy kościoła katolickiego ukrywali dowody, świadczące o tym, że historia Mesjasza była jedynie wymysłem do realizacji określonych celów.
 

 
Wśród dokumentów znalazły się historie setek proroków, którzy wiedli podobny do Jezusa żywot. W zapisach pojawiły się także postacie mitologicznych bogów, jak Horus, Kryszna, czy Mitra.
 
Naukowcy uważają, że to dowody na to, że historia Jezusa została spreparowana na podstawie życia prawdziwego człowieka, do której dodano wątki z życia innych proroków zaczerpnięte z innych kultur i religii z różnych stron świata.

Źródło i Fotografie: mysteriousearth.net