in

Uczeń zwierza się woźnej, że głoduje i jest bezdomny. Ona wzywa go i otwiera drzwi schowka.

Szkoła pełni w życiu dzieci rolę nie tylko edukacyjna i wychowawczą, jest tak dużą częścią ich życia, że czasem wykracza daleko poza te sfery.

Bywa, że dzieci w swoich środowiskach nie mają żadnego oparcia, szkoła wtedy staje się jedynym miejscem, które może mu udzielić wsparcia i pomocy.

Carolyn Collins jest woźną w liceum Tucker w Georgii.

Carolyn z jakiegoś powodu wzbudza zaufanie uczniów. Nie raz zdarzyło się, że nie wiedząc do kogo się zwrócić, kierowały swoje kłopoty do woźnej i ją prosiły o pomoc. Kiedy dwóch nastolatków zwierzyło się Carolyn ze swoich kłopotów, że ze względu na sytuację rodzinną są głodni i nie mają się gdzie podziać, zaowocowało to pewnym projektem, który Carolyn nazwała „Szafą zaufania”.
 

Szafa zaufania
 
Szafa zaufania to miejsce, w którym dzieci mogą otrzymać przybory potrzebne im w życiu i w szkole.
 
Carolyn zbiera takie przedmioty, a następnie przechowuje je w małym schowku.
 
Kiedy uczeń w potrzebie, zwraca się do Carolyn o coś, ona otwiera skarbiec i wyszukuje to co może być przydatne. Zazwyczaj uczniowie proszą o jedzenie, zeszyty, czy ciepłe ubranie.

Potrzeby są ogromne. W Stanach Zjednoczonych do szkół chodzi 1,2 miliona bezdomnych uczniów!
 

 
Woźna jest bohaterką małej społeczności. Za wiele rzeczy płaci z własnej kieszeni. Każdy kto wspiera szafę spotyka się z jej ogromną wdzięcznością. Jest wrażliwym człowiekiem i choć nie rozwiąże gigantycznego problemu społecznego, udziela wsparcia na skalę na jaką może pomóc będąc pracownikiem szkoły.