in

Szokujące nagranie z Indii obiegło cały świat – aż włos się jeży na głowie. Sytuacja jest dramatyczna.

W Indiach sytuacja epidemiologiczna spowodowana pandemią koronawirusa wygląda coraz gorzej. Niemal każdego dnia mieszkańcy mają do czynienia z zatrważającą liczbą zgonów z powodu COVID-19. W mediach pojawiło się nagranie, które mrozi krew w żyłach. Możemy na nim zobaczyć, jak ciało zmarłego wypada z ambulansu na jezdnię.

Całe zajście miało miejsce w piątek 23 kwietnia w centralnym stanie Madhya Pradesh w Vidisa. Świadkami była rodzina zmarłego. Jak podaje „The Indian Express”, mieszkańcy byli oburzeni tym, co się stało.

Szokujący widok w Indiach

W ostatnim czasie dziennikarz NDTV Anurag Dwary zamieścił w mediach społecznościowych film, który w momencie przykuł uwagę każdego. Widzimy na nim karetkę odjeżdżającą z placówki medycznej. Nagle drzwi pojazdu otwierają się i wypada z nich ciało zmarłego.

Jak się szybko okazało, winny był stan techniczny karetki. Jak informowali przedstawiciele służb medycznych, miała ona już swoje lata i przekazała ją któraś z organizacji pozarządowych.

Od razu pojawiły się opinie, że to zajście doskonale odzwierciedla to, co się teraz dzieje w kraju. Nie ma tlenu i szczepionek, a służba zdrowia jest niewydolna.

W niedzielę w Indiach padł światowy rekord w liczbie nowych przypadków koronawirusa – 354 531 infekcje.

Od początku pandemii w Indiach odnotowano ponad 17,6 mln zakażeń. Do tej pory na COVID-19 zmarło tam prawie 200 tys. osób.

Źródło: o2.pl