fot. freepik.com
in

Pod żadnym pozorem nie śpij w tej pozycji. Rano na pewno odczujesz nieprzyjemne skutki

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy, dlatego ważne jest, abyśmy czuli się w niej dobrze. Wyjątkowe dodatki, obrazy i rośliny potrafią zupełnie odmienić wygląd pomieszczenia, ale trzeba przy tym pamiętać o pewnych zasadach…

Są one związane z chińską tradycją feng shui, która podbiła już cały świat i z której korzysta mnóstwo osób, chcących poczuć harmonię i spokój.

O jakich zasadach mowa? Czego lepiej się wystrzegać, a o czym nie wolno zapominać? Poznaj te reguły i poczuj się w swojej sypialni lepiej niż kiedykolwiek!

Sypialnia a feng shui

Według tej filozofii planowania przestrzeni każdy powinien zadbać o to, aby łóżko było umiejscowione przy centralnej ścianie pokoju. Istotne także jest, aby sypialniane ściany nie miały mocnych skosów i żeby nad łóżkiem nie montować żyrandola. Dzięki temu zapewnimy sobie harmonię, a nasz sen będzie zdrowy i spokojny.

Co więcej, łóżko nie powinno znajdować się naprzeciwko drzwi. Poza tym ważne jest także ułożenie nóg podczas spania – nie mogą być one skierowane do drzwi, ponieważ kojarzy się to… z wyprowadzaniem zmarłego w trumnie. Taka pozycja nie wpływa dobrze na nasze samopoczucie i sprawi, że nie będziemy czuć się wyspani.

W sypialni nie powinny pojawiać się komputery ani telewizory – sprzęty zakłócają sen i nie pozwalają wypocząć. Należy także usunąć z sypialni lustra.

Warto zdecydować się na okrągłe łóżko, ponieważ wtedy łatwiej o przepływ energii harmonii, która nie lubi ostrych kątów.

Znałeś wcześniej zasady feng shui? Stosujesz je u siebie w domu? Daj znać w komentarzu!

Źródło: WP Kobieta