fot. tiktok/rabiatuladawiyah8896
in

Urodziła się pokryta sierścią. Dziś jest gwiazdą TikToka.

Pewna TikTokerka pokazała niezwykłe dziecko w mediach społecznościowych. Internauci przecierają oczy ze zdumienia, patrząc na malucha. Ma 11 miesięcy, a cała jego twarz jest pokryta szczeciną, która do złudzenia przypomina psią sierść.

Jak się okazuje, dziewczynka zmaga się z bardzo rzadką chorobą genetyczną.

Syndrom wilkołaka

Rabiatul Adawiyah Samad za zgodą rodziców opublikowała w sieci zdjęcie, które od razu przykuło uwagę internautów. Możemy na nim zobaczyć dziewczynkę, która bez wątpienia jest inna niż wszystkie.

Niedługo po publikacji zdjęcia, „My Metro” porozmawiało z rodzicami dziecka. Roland i jego żona Theresa Anak Guntin przekazali, że lekarze nie mogli uwierzyć własnym oczom.

„Tak było od urodzenia, a lekarz nie wiedział, co jest przyczyną. Dyżurna pielęgniarka zemdlała zaraz po narodzinach dziecka” – mówił mężczyzna.

„Po porodzie żona nie miała czasu, aby zobaczyć twarz Missclyen, a lekarz opowiedział jej o tym dopiero następnego dnia” – dodał ojciec dziewczynki.

„Byłem zszokowany i rozpłakałem się. O stanie dziecka dowiedziałem się również trzeciego dnia od narodzin.” – przyznał.

Twarz dziecka została ogolona przez lekarza, jednak to nie pomogło. W dość krótkim czasie włosy odrosły i były jeszcze grubsze i bardziej gęste. Nie pojawiają się one tylko na podeszwach stóp i wewnętrznej części dłoni.

Dziewczynka przeszła operację, mając dwa miesiące, ponieważ odkryto, że oprócz tego nie ma nozdrzy. Poza tym nic jej nie dolega i wszystko wskazuje na to, że jej rozwój jest prawidłowy. Roland stwierdził, że pozostała czwórka jego dzieci od razu zaakceptowała siostrzyczkę.

„Moja żona i ja kochamy wszystkie dzieci jednakowo i nigdy nie wstydziliśmy się ani nie odsuwaliśmy Missclyen na bok tylko z powodu tej sytuacji”

@rabiatuladawiyah8896 Ya allah ya tuhanku , panjangkan usia ibu bapa nya , limpahkan rezeki buat mereka sekeluarga .. Rahmati mereka ya allah dgn oenuh berkah dan berkat .. Sihat kan tubuh badan mereka ya allah , hindari lah dari segala bahaya dan penyakit dan hindari lah mereka dari Fitnah mahupun hinaan manusia ❤️ Aamiin … Aamiin … #fypシ #babyviral #werewolfsyndrom #tiktoksarawak #anaksyurga ♬ Buah Hati – Armada

Jak się okazuje, Misscylen choruje na hipertrichozę, czyli zespół Ambras, który nazywany jest „syndromem wilkołaka”. Prawdopodobną przyczyną tej choroby jest nieprawidłowość genetyczna na chromosomie 8. Jest to rzadka mutacja – na tę chorobę cierpi zaledwie kilkadziesiąt osób na całym świecie.

źródło: parenting.pl