fot. (Brazil Military Police)
in

Syn przebrał się za mamę, by zdać za nią egzamin na prawo jazdy. Nie sądził, że tak to się skończy.

Kiedyś prowadzenie samochodu było uważane wyłącznie za zajęcie męskie, a ta piękniejsza połowa społeczeństwa była zadowolona z jazdy na miejscu dla pasażera. Ale te lata dawno zapadły w zapomnienie, kobiety nie boją się już usiąść za kółkiem i większość z nich radzi sobie z tym całkiem dobrze.

Dona Maria Schiave, 63-letnia mieszkanka Brazylii przez długi czas przymierzała się do tego aby zasiąść za kierownicą i ostatecznie odważyła się na to. Jednak najpierw musiała przejść odpowiednie kursy jazdy i zdać egzamin. Niestety miała z tym kłopoty. Kobieta próbowała zdać egzamin na prawo jazdy trzy razy, a wszystkie próby zakończyły się niepowodzeniem, co bardzo ją przygnębiło.

Syn Dony Marii, Hector, nie mógł już patrzeć jak mama traci nerwy i postanowił jej pomóc. Ale zamiast pojeździć z nią samochodem i pomóc jej udoskonalić umiejętności, Hector zdecydował się na bardziej wyrafinowaną metodę.

Przebrał się w strój kobiecy, zadbał o włosy i manicure, aby upodobnić się do swojej mamy i postanowił zdać za nią egzamin. Facet był pewny swojej metamorfozy i wydawało mu się, że zadbał o każdy szczegół… Ale to mu się tylko wydawało.

Egzaminator Alin Mendoza na pierwszy rzut oka nic nie zauważył, ale już po kilka minutach w towarzystwie Hectora był przekonany, że to mężczyzna w przebraniu. Mężczyzna stwierdził, że ta sprawa jest wprawdzie komiczna, ale niestety prawo zostało naruszone i został zmuszony on wezwać policję w celu zbadania sprawy.

Matka Hectora została również wezwana na komisariat policji, która była całkowicie nieświadoma planu syna. Po sporządzeniu protokołu mężczyzna został wypuszczony do domu, ale będzie musiał odpowiedzieć przed prawem za próbę podszywania się pod inną osobę i oszukania osoby egzaminującej.