in ,

Syn chciał powitać ojca-lekarza, który wrócił ze zmiany. Jego reakcja nie pozostawi nikogo obojętnym

Pod koniec grudnia ubiegłego roku koronawirus w chińskim Wuhan rozpoczął śmiertelny marsz dookoła świata i zmienił życie całej populacji planety. Rozpoczęła się prawdziwa wojna światowa, która codziennie zabiera tysiące ludzi.

Ludzkość żyje w trybie ścisłej kwarantanny, różne instytucje zostały zamknięte, wiele osób pracuje zdalnie lub wcale. A pracownicy medyczni są zmuszeni walczyć z wirusem na samym froncie. Pracują dzień i noc, opadają z nóg ze zmęczenia i napięcia nerwowego, ratując ludzkie życie.

Niektórzy z nich mają okazję odpocząć i zobaczyć swoich bliskich. Całkiem niedawno w sieci społecznościowej opublikowano film, który nie pozostawia nikogo obojętnym.

Naser Ali Al-Shahrani jest doktorem w szpitalu w Rijadzie. Wrócił do domu po kolejnej wyczerpującej zmianie. Kiedy tylko jego synek, usłyszał trzask drzwi, z radością wybiegł aby go przytulić. Maluch straszliwie tęskni za ojcem, ponieważ teraz praktycznie mieszka on w szpitalu.

Niestety zważywszy na okoliczności, ojciec powstrzymuje małego syna, nie pozwalając mu zbliżyć się do niego i pozbawiając go ciepłych uścisków. Po czym mężczyzna opada z nóg i nie może powstrzymać gorzkich łez, łez beznadziejności i bezsilności, ponieważ okrutny wirus spowodował tyle nieszczęść na całym świecie.

Lekarz wstawił to nagranie, aby pokazać światu jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, nawet jeśli to tak bardzo boli. Tylko najostrzejsze środki ostrożności, higiena i całkowita dyscyplina mogą stać się decydującymi czynnikami w walce z potężnym wirusem, podczas gdy najsłynniejsi naukowcy na całym świecie walczą o stworzenie ratujących życie leków i szczepionek.