in

Nie będzie godziny policyjnej w Sylwestra? Mateusz Morawiecki wystosował pilny apel.

Kiedy tylko pojawiła się informacja o zakazach w związku z tegorocznym Sylwestrem, Polacy złapali się za głowy. W dniu dzisiejszym premier Mateusz Morawiecki odniósł się do wprowadzenia zakazu przemieszczania się w ten dzień. Jak się okazuje, żadnych godzin policyjnych nie będzie, a to, czy zadbamy o bezpieczeństwo swoje i ludzi wokół siebie, będzie zależeć tylko od nas.

Premier zaapelował o to, abyśmy pamiętali o tym, że cały czas toczymy walkę z pandemią i musimy postępować rozważnie. Tylko tak jesteśmy w stanie zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Apel premiera odnośnie Sylwestra

Od 28 grudnia obowiązywać będą kolejne obostrzenia. Do 17 stycznia zamknięte pozostaną hotele i stoki narciarskie. W Sylwestra zarządzono zakaz przemieszczania się w godzinach 19 do 6 rano dnia następnego, jeśli nie występuje taka konieczność.

Dziś Mateusz Morawiecki powiedział w czasie konferencji prasowej, że nie musimy obawiać się godzin policyjnych:

My godziny policyjnej nie wdrażamy. Aby ona mogła być zastosowana, to państwo w większości się orientujecie na pewno, że musielibyśmy za zgodą pana prezydenta oczywiście, za decyzją pana prezydenta wdrożyć stan wyjątkowy” – tłumaczy.

Jednocześnie rząd apeluje o to, abyśmy zachowywali się odpowiedzialnie i nie łamali obostrzeń. Niestosowanie się do tych zaleceń jest równoznaczne z narażaniem zdrowia i życia swojego i bliskich.

„Bardzo gorąco apelujemy o nieprzemieszczanie się, również o nieużywanie fajerwerków, o to, żeby rzeczywiście ten sylwester minął spokojnie. Wiem, że to nie jest coś, czego oczekiwaliśmy po sylwestrze jeszcze kilka miesięcy temu, ale w tym roku tak właśnie powinno być” – apeluje Mateusz Morawiecki.

Tylko od nas samych zależy, jak będzie wyglądać dalsza sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju, dlatego warto zachować rozwagę. W tym roku Sylwester będzie nieco inny niż do tej pory, ale dzięki stosowaniu się do zasad, szybciej wrócimy do normalności.

Podziel się tym apelem z innymi!

Źródło: tvn24.pl