in

Czy twój język też jest taki dziwny? Sprawdź koniecznie czego jest objawem i przeciwdziałaj!

Przetrwaliśmy wiele wieków, a nasze organizmy przystosowały się do dostarczanego im pożywienia.

Przed erą produkcji żywności i optymalizacji ekonomicznej, żywność była naturalna i łatwo przyswajalna. Kiedyś wystarczyło martwić się tylko o dostarczenie pożywienia, dziś musimy podejmować nieustanne decyzje co zjeść, żeby sobie nie zaszkodzić i dostarczyć organizmowi wszystkiego co potrzebuje.

Nasze ciało wysyła nam sygnały, gdy coś jest nie tak – Naucz się obserwować swój organizm i przeciwdziałaj.

1. Problemy z trawieniem.

Na pierwszy ogień pójdą problemy trawienne. Pojawiają się biegunki zaparcia, przelewanie w jelitach. To nie jest normalny objaw i gdy trwa krótko to oznacza, że organizm sobie poradził, ale przewlekle zawsze zaburza prawidłową pracę całego złożonego systemu i wpływa na inne narządy.

2. Trudne gojenie ran.

To objaw braku budulca jakim są białka. Nie może ich zabraknąć, gdy organizm zmaga się z infekcjami i ogniskami zapalnymi.

3. Łamliwe włosy

Z brakiem białek wiąże się także zwiększona łamliwość włosów. Wegetarianie powinni uwzględniać jajka w swojej diecie, a weganie orzechy, które są bogatym źródłem białek.

4. Kruche i słabe paznokcie

To samo dotyczy kruchych i łamliwych paznokci, brakuje im jednak nie tylko białek, ale i witamin. Bez owoców i warzyw ani rusz! Warto sięgnąć po szczególnie bogate w składniki odżywcze banany i awokado.

5. Przedwczesne starzenie się
Badania wykazują, że zła dieta przyspiesza procesy starzenia! Jeśli chcesz opóźnić pojawienie się zmarszczek, zadbaj o witaminy w diecie.


 
6. Zimne ręce
 
Przyczyną może być złe krążenie, ale chroniczny niedobór jodu w diecie może być również powodem. Wzbogać swoją dietę w owoce morza, a także żurawinę, jogurty i nasze swojskie ziemniaki.
 

 
7. Tzw. język mosznowy bądź bruzdowaty
 
Zły stan języka może być spowodowany niedoborem witaminy B. Zawierają ją ryby i soja.
 

 
8. Sucha skóra
 
To brak witaminy A. W diecie musi znaleźć się więcej zielonych warzyw, czerwonego mięsa, marchewki, a także… masła!
 

 
9. Zepsute zęby
 
Łatwo psujące się zęby to objaw, m. in. niedoboru witaminy C, szczególnie jeśli pojawia się również krwawienie dziąseł. Cytrusy powinny być obowiązkowym składnikiem diety!
 

 
Warto udostępnić!