in ,

Uwaga rodzice: ta bajka ma katastrofalny wpływ na wasze dziecko – Już zakazano jej w jednym kraju!

Chyba nie ma rodzica, który przynajmniej raz w życiu nie słyszałby o uroczej bajce pod tytułem ,,Świnka Peppa”. Bardzo możliwe, że wasze dzieci ją oglądają lub oglądały. Okazuje się jednak, że może mieć ona szkodliwy wpływ na wychowanie.

Naukowcy chcą przekazać, że bajka ta nie jest dobra dla dzieci. Zajęli się tym tematem i mogą wyjaśnić, dlaczego. Ponadto została zakazana w Chinach. Z kilku powodów. Jednym z nich są skargi rodziców na propagowanie nieodpowiednich wzorców. Innym, że bajka wykorzystywana jest w celach pornograficznych.

Może to będzie dla was szokująca wiadomość, ale specjaliści twierdzą, że jedną z przyczyn autyzmu jest właśnie bajka ,,Świnka Peppa”. Odtwarzanie odcinków przez długi czas może uszkodzić mózg dziecka. Dlaczego tak się dzieje? Postać samej świnki nie jest tak sympatyczna, na jaką wygląda…

Przez tę właśnie bajkę dzieci mogą źle się zachowywać, podobnie jak świnka wobec swoich rodziców.

Specjaliści wymienili złe cechy Świnki Peppy, a także innych postaci z tej bajki:

#1 Cierpi na syndrom wyższości

#2 Źle się zachowuje

#3 Nie zwraca uwagi na opinie innych, myśli, że zawsze ma rację

#4 Nieuprzejma

#5 Nietolerancyjna

#6 Lekceważąca

#7 Zazdrosna

#8 Arogancka

#9 Dumna z tego, co robi

Eksperci są zdania, że aż 80% mózgu u dziecka rozwija się w ciągu pierwszych kilku miesięcy do 3 roku życia, dlatego tak ważne jest aby szczególnie w tym okresie odbierane przez nich informacje korzystnie wpływały na ich rozwój i wychowanie.

Nie chodzi o to, żeby uciekać się do skrajności – nie zakazujmy dzieciom oglądania bajek. Zachęcamy jednak do tego, by oglądać bajki razem z dziećmi i pewne sprawy wyjaśniać im, a także tłumaczyć zachowania bohaterów.
 
Podzielcie się tym artykułem ze swoimi bliskimi!