fot. freepik.com
in

Truskawki moczone w misce z octem? Będziesz żałował, że nie znałeś tego sposobu wcześniej!

Wielu z nas lubi zaopatrzyć swoje lodówki w pyszne owoce i warzywa podczas podróży do supermarketu, a już szczególnie latem!

Owoce, takie jak truskawki, są świeże i pełne witamin a także minerałów, które wpływają korzystnie na nasze zdrowe. Są wypełnione antyoksydantami, witaminą C, folanem, potasem, manganem, błonnikiem i magnezem. Poprawiają wzrok, funkcje mózgu, regulują ciśnieniu krwi, pomagają w leczeniu zapalenia stawów i chorób układu krążenia. Wspomagają nawet układ odpornościowy i zapobiegają niektórym nowotworom, a także przedwczesnym starzeniem się.

Niestety truskawki po kilku dniach w naszej lodówce, stają się oślizgłe a nawet pojawia się na nich pleśń. Na szczęście portal Hip2Save podzielił się genialnym sposobem, dzięki któremu truskawki będą świeże przez dłuższy czas. Ten trik zwiększy życie truskawek o dni, a może nawet tygodnie, po zabraniu ich do domu i umieszczeniu w lodówce.

Będziesz potrzebował:
– biały ocet
– woda
– durszlak lub suszarkę do sałaty

Jak utrzymać świeżość truskawek:

Krok 1)
Wlać 1/2 szklanki octu i 2 1/2 szklanki wody do dużej miski.

Krok 2)
Zanurzyć truskawki w mieszaninie na kilka minut. Ocet pozbędzie się zarodników pleśni i bakterii – to właśnie te rzeczy sprawiają, że truskawki psują się szybciej. Prawdopodobnie będziesz zszokowany tym, jak wygląda woda po wypłukaniu truskawek w tym roztworze.

Krok 3)
Dokładnie wysusz truskawki. Możesz pozostawić je do wyschnięcia w suszarce do sałaty lub durszlaku. Upewnij się, że usunąłeś całą wilgoć, aby zapobiec ich spleśnieniu.
Krok 4)
Umieść swoje truskawki w lodówce na papierowym ręczniku i ciesz się ich świeżością przez długi czas. (Nie martw się, truskawki nie będą smakowały jak ocet po użyciu tej metody)

Oto kilka innych wskazówek, które pomogą Ci zachować świeżość truskawek:
– Nie usuwaj szypułek, to zwiększy trwałość truskawek.
– Ponadto, jeśli zauważysz zepsute truskawki z pleśnią, natychmiast je usuń. Zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się pleśni i zniszczeniu innych truskawek.

Ciesz się smaczną degustacją i długowiecznymi truskawkami. Podziel się tymi poradami z przyjaciółmi i rodziną.

Na podstawie: hip2save.com