in

Zakaz przemieszczania się na święta? Premier zdradził, co czeka Polaków.

Kolejne przepisy już niebawem wejdą w życie. Mają one dotyczyć nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wielu Polaków z pewnością będzie zawiedzionych. Większość z nas z pewnością myślała, że uda się spędzić je w miarę normalnie, jednak musimy przyzwyczaić się do tego, że wciąż toczymy walkę z pandemią i wymaga to od nas wszystkich mobilizacji i pogodzenia się z niektórymi kwestiami.

Te święta bez wątpienia nie będą takie jak dotychczas. Słowa Mateusza Morawieckiego mówią same za siebie.

Co ze świętami Bożego Narodzenia?

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej premier podkreślił, że rząd pracuje nad nowymi obostrzeniami, które mają spowodować zakazanie Polakom podróży w okresie świąt Bożego Narodzenia. Jest to część planu na najbliższe tygodnie dotyczącego zapobiegania dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

“Pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą możliwości przemieszczania się. Dlatego już dzisiaj apeluję, żeby najlepiej nie zamawiać żadnych wyjazdów, żadnych atrakcji turystycznych ani w Austrii, ani we Włoszech, ani w Szwajcarii, ani również w Polsce” – mówił szef rządu.

Rząd jednocześnie planuje wynagrodzenie przedsiębiorcom strat, które są związane z częściowym lockdownem.

“O te branże szczególnie zadbamy, ale wszystkich Polaków musimy dzisiaj poprosić, żeby nie planowali wyjazdów, dużych spotkań rodzinnych, bo wtedy dochodzi do tego mieszania się pomiędzy sobą ludzi i zwiększonego prawdopodobieństwa transmisji koronawirusa” – mówił premier.

Nauka w trybie zdalnym ulega przedłużeniu do co najmniej 24 grudnia, wprowadzone zostają jednolite ferie zimowe dla wszystkich województw, które potrwają od 4 do 18 stycznia, do świąt zamknięte zostają instytucje kultury i lokale gastronomiczne, natomiast galerie handlowe zostają ponownie otwarte.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Wprost/Bezprawnik/Radio Zet