in ,

Kiedy poznasz tę genialną metodę, zaczniesz suszyć ubrania na mrozie – tak jak nasze babcie!

Chyba każdemu z nas jest znany kłopot z praniem w czasie zimy. Ubrania nie mieszczą się na suszarce w domu, a do tego o wiele dłużej schną. Co z tym zrobić? Okazuje się, że jest na to sposób! Mróz może być zaletą, a nie przeszkodzą, jeśli chodzi o suszenie ubrań. Wszystko dzięki pewnemu procesowi.

Sublimacja – czyli…

Przejście ze stanu stałego w stan gazowy przy jednoczesnym pominięciu stanu ciekłego. Dzięki temu procesowi możliwe jest szybkie wysuszenie ubrań na dworze! Jest to stara metoda, którą prawdopodobnie znały nasze babcie i prababcie, jednak ostatnimi czasy nie jest ona tak często praktykowana – a to duży błąd!

winter laundry

Suszenie ubrań na mrozie – za i przeciw

Dzięki tej metodzie z pewnością nie będziemy musieli martwić się o to, że nasze ubrania nie zmieszczą się na suszarce, a suszarka nie będzie zajmować miejsca w domu. Nasze pranie będzie pachniało pięknie, tak jak latem. Z jednym wyjątkiem – np. gdy wokół nas ktoś pali w piecu śmieci.

Co być może najciekawsze i najważniejsze dla wielu osób – suszenie na mrozie zabija bakterie! To świetna dezynfekcja dla naszych ubrań.

Fine laundering

Co robić dalej?

Kiedy uznamy, że nasze pranie jest już suche, trzeba poczekać, aż odtaje, kiedy zabierzemy je z powrotem do domu. Potem polecamy je wyprasować, nie czekając, a wtedy na pewno wszystko będzie jak należy!

Co sądzicie o takiej metodzie? Ktoś z was próbował? Podzielcie się w komentarzu swoimi doświadczeniami!