fot. facebook/@weirdterrifying
in

Posypała surowe mięso solą i się zaczęło… Nagranie z kawałkiem wołowiny stało się hitem

W sieci pojawiło się już drugi raz nagranie wideo, które na nowo wzbudziło ogromne emocje wśród internautów. Filmik przedstawia „tańczące mięso”, czyli kawałek bardzo świeżej wołowiny, który po posypaniu solą dostaje skurczy, przypominających taniec.

Tańczące mięso

Na filmie widzimy dłoń kucharki, która trzyma świeży kawałek mięsa, jednak to co rzuca się w oczy to niezwykłe skurcze, które mogą sugerować, że mięso jest w jakiś sposób żywe. To niecodzienne zjawisko z pewnością zaintryguje wielu widzów. Jaka jest więc przyczyna takiej reakcji mięsa?

Reakcja mięsa na sól może wydawać się niezwykła, jednak jest to zjawisko całkowicie naturalne. Przyczyną jest proces biologiczny, który zachodzi po nałożeniu na mięso dużej ilości soli. Dr Christie Wilcox, doktor biologii komórkowej i molekularnej, wyjaśnia, że za skurcze mięśni widocznie na nagraniu, odpowiedzialny jest po prostu jodek sodu.

„Tańczące mięso oznacza, że kucharze dodali jeden kluczowy składnik: Sól. Ta jest pełna jodów sodu i to właśnie przytłaczająca ich dawka sprawia, że wciąż działające neurony zostają pobudzone i wywołują skurcze” – napisała dr Christie Wilcox

Reakcje internautów to głównie obrzydzenie i deklaracje, że po tym, co właśnie zobaczyli, przesiadają się na dietę wegetariańską. Natomiast specjaliści z branży mięsnej zwracają uwagę na pozytywny aspekt tego zjawiska, jako że intensywna reakcja mięsa na sól jest oznaką jego świeżości. Poniżej możecie zobaczyć nagranie.