in

Ta niebywale uzdolniona dziewczyna tworzy suknie, od których ciężko oderwać wzrok!

Angela Clayton to 18-letnia początkującą projektantka kostiumów z Long Island w Nowym Jorku. Jej projekty są absolutnie zdumiewające i wyglądają, jakby były wyjęte z najpiękniejszej baśni, są oryginalne i bajeczne.

Swoją pasję rozwinęła, w czasie gdy nie było ją stać na kosztowne kreacje i stwierdziła, że uszyje coś sama. Bardzo jej się to spodobało i postanowiła zacząć coś działać w tym fachu. Skupiła się głównie na projektach historycznych w renesansowym stylu. Liczą się dla niej także oryginalne wzory i jakość materiału.

„Kocham robić kostiumy i kocham wprowadzanie pomysłów w życie. Jeśli mogłabym zrobić coś dla mody, zwłaszcza dla teatru, filmu, to byłoby to dla mnie coś niesamowitego… wole iść prosto w tym kierunku zamiast spędzić cztery lata w szkole.”
suknie1x

Jest zdolnym samoukiem. Uwielbia uczucie wolności podczas tworzenia. To jest jej pasja i na tym opiera swoje życie.

suknie2x

Zdałam sobie sprawę, że o wiele więcej frajdy mam z uszycia historycznej sukni niż z kostiumu inspirowanego bohaterami filmowymi – mówi autorka.

suknie3x

suknie4x

Artystka prowadzi kanał na youtubie.
suknie5x

Wszyscy są zdumieni jej talentem, stworzyła nawet suknię Kopciuszka, która inspirowana była bajkami Disneya.
suknie6x
Inspirowała się także malarstwem. W tym konkretnym przypadku skupiła się na Raphael Sanzio i jego obrazie Portrait of Doña Isabel de Requesens.
suknie7x
Tę suknię tworzyła przez około 250 godzin, z czego 170 poświęciła na ręczne upiększanie peleryny.
suknie8x
Wyjątkowa i pierzasta sukienka, w której można dostrzec inspirację Marchesą.
suknie9x
„Uwielbiam modę angielską z lat 20. i 30. XVII wieku i suknie balowe z XIX wieku. Wracam także z chęcią do renesansu, ponieważ zawsze znajdę coś dla siebie – mówi Angela
suknie10x

Źródło Zdjęć:brightside.me