in

4-latek umarł tydzień po kąpieli w basenie. Rodzice nie mogli uwierzyć, co było powodem…

Jako rodzice staramy się chronić nasze dzieci przed niebezpieczeństwem, gdy tylko je zauważymy. Ale co, jeśli problem zostanie wywołany przez coś zupełnie niedostrzegalnego? A objawy nie pojawiają się po godzinie lub kilku dniach? – Wszyscy rodzice powinni to przeczytać!

W końcu nadeszło lato, a wraz z nim rodzinne wycieczki na plażę, pikniki nad jeziorem i lekcje pływania na basenie.

Jak wiadomo, dzieci uwielbiają pływać. Niezależnie od tego, czy kąpią się one w oceanie czy w basenie, rodzice są zawsze czujni, gdy ich dzieci znajdują się w wodzie. Ale nawet jeśli ma się pełną kontrolę nad swoimi dziećmi, może się zdarzyć coś nie do pomyślenia.

29 maja czteroletni Frankie pływał razem z rodziną. Każdy się dobrze bawił, a rodzice Frankie’ego pilnowali go przez cały czas.
Zabawa przebiegła pomyślnie, ale nikt nie przypuszczał, że doprowadzi ona do prawdziwej tragedii. W ciągu następnych dni Frankie był słaby i senny, miewał objawy grypowe – to nie zaniepokoiło zbytnio jego rodziców.

Wtedy prawie tydzień po pływaniu, czterolatek obudził się z ogromnym bólem i zaczął głośno krzyczeć. Kilka minut po tym wziął swój ostatni oddech…
Tata Frankie był z nim, kiedy to się stało. Zadzwonił niezwłocznie do służb ratunkowych, a karetka pogotowia pojawiła się natychmiast i przetransportowała martwe ciało chłopca do szpitala.

Lekarze i pielęgniarki zrobili wszystko, co tylko możliwe, aby uratować życie chłopca.

Niestety nie udało im się ocalić małego Frankiego.
Jego płuca były przepełnione wodą i padł on ofiarą tak zwanego suchego utonięcia.

Suche utonięcie – objawy

Jeśli objawy zostaną szybko zauważone, a rodzice zwracają się o pomoc lekarską w odpowiednim czasie, można ocalić życie ofiary. Lekarze zalecają, aby rodzice mieli oko na kilka objawów u swoich dzieci po kąpieli w basenie itp. – ponieważ mogą wskazywać na suche lub wtórne utonięcie:
• trudności z oddychaniem po kąpieli
• kaszel
• senność lub wyczerpanie
• zmiana zachowania
• otumanienie
• ból w klatce piersiowej

Rodzice Frankiego żałują, że nie wiedzieli o tym wcześniej. Jeśli byłoby inaczej, ich syn nadal by żył. Mają jednak nadzieję, że śmierć Frankie przynajmniej posłuży jako ostrzeżenie dla innych. Proszę udostępnij ten artykuł wszystkim rodzicom, których znasz. Razem możemy pomóc rozpowszechnić tą ważną wiadomość.