fot. tiktok @babyalea21
in

Ogoliła głowę córeczce i wszystko nagrała. „Znęcanie się emocjonalne”

Ostatnio media społecznościowe obiegło kontrowersyjne wideo, które wywołało burzę reakcji wśród internautów. Pewna TikTokerka zdecydowała się pozbyć włosów swojej maleńkiej córeczki, a cały proces strzyżenia uwieczniła i opublikowała w sieci. Nagranie to spotkało się z falą krytyki i negatywnych komentarzy, w których internauci wyrażają swoje zaniepokojenie losem dziecka.

Bulwersujące zachowanie mamy

Włosy, to nie tylko zwykłe kosmyki, które rosną na naszych głowach. Stanowią one integralną część naszej tożsamości i wyrazu indywidualności. Dlatego też, wiele osób uważa, że dzieci powinny mieć prawo do włosów, takich, jakie im naturalnie rosną. Ostatnio, temat ten stał się przedmiotem dyskusji i kontrowersji, gdy pewna TikTokerka zdecydowała się ogolić głowę swojej malutkiej córeczce, publikując wideo w sieci.

Odpowiedzialność rodziców polega na dbaniu o dobro i samopoczucie dziecka, ale również na respektowaniu jego prawa do wyboru. Decyzja o strzyżeniu włosów powinna być podejmowana w porozumieniu z dzieckiem, uwzględniając jego preferencje i wyrażanie swojej tożsamości. Włosy stanowią część naszego ciała i naszej intymności, dlatego ważne jest, aby dawać dzieciom wolność wyboru w tej kwestii.

W przypadku ogolonej głowy małej córeczki, kontrowersje wynikają z obaw o jej samopoczucie i emocjonalny rozwój. Dzieci powinny mieć możliwość wyrażania siebie poprzez swoje włosy, tak jak dorosłe osoby. Ograniczanie im tego prawa może prowadzić do poczucia niezrozumienia, a nawet do traumy emocjonalnej.

Kobieta miała jednak konkretny cel w strzyżeniu – miała nadzieję, że nowe włosy, które wyrosną, będą gęste i grube.

„Pierwsza fryzura dziewczynki. Spójrz na tę reakcję” – pisze @babyalea21 przy nagraniu.

Internauci mają mieszane uczucia. Większość z komentujących stwierdziła, że to niepotrzebne i stresujące dla dziecka.

„OMG. Dlaczego robisz to tej biednej dziewczynce.”
– pyta internauta.
 
„Znęcanie się emocjonalne.” – dodaje ktoś inny.
 
„Straszne. Wygląda na przerażoną.” – czytamy.

@babyalea21 Baby girl 1st hair cutLook this reaction 😳😫 #babycuthair #babygirlhair #cutebaby #babiesoftiktok #foryoupage #baby #fyp #momsoftiktok #viral ♬ Oh no, oh no, oh no, no no – Hip Hop

A Ty? Co o tym sądzisz?