in

17-letnią uczennicę odesłano do domu. Nauczycielka uznała jej strój za niestosowny, burza w sieci.

Karis to 17-letnia uczennica NorKam Secondary School w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie. Któregoś razu nauczycielka odesłała ją do domu, ponieważ według niej dziewczyna złamała regulamin szkolny przez swój „niestosowny” ubiór. Internauci nie pozostawili na nauczycielce suchej nitki.

Dziewczyna miała na sobie golf i sukienkę. Uznała, że opublikuje w sieci strój, w którym była tego dnia w szkole i zobaczy, co sądzą o tym inni.

„Niestosowny” strój

Uczennica nie mogła uwierzyć, że nauczycielka „poczuła się niezręcznie” przez jej ubiór. Wracała do domu zażenowana. Wiedziała, że nie zrobiła nic złego i uznała, że nagłośni tę sprawę w Internecie.

Karis nie założyła wyzywającego stroju, a mimo to nie spodobał się on nauczycielce. Biały golf i sukienka z koronką do kolan raczej nie powinny nikogo dziwić.

Cała sytuacja została opisana przez dziewczynę i trafiła razem ze zdjęciem stroju na profil „Breakfast Television Toronto” na Facebooku.

Strój Karis przypominał jej nauczycielce bieliznę. Na początku nastolatka poczuła się zawstydzona i chciała zapaść się pod ziemię, ale szybko zrozumiała, że to nie jest jej wina. Postanowiła powiedzieć o wszystkim swojemu ojcu.

Jak donosi „Daily Mail”, ojciec nie mógł uwierzyć w to, co się stało. Nigdy nie zauważył u swojej córki żadnego stroju, który można by uznać za wyzywający. Ta sytuacja po prostu nie mieści mu się w głowie.

„Moja córka została odesłana do domu za strój, który sprawiał, że nauczycielka „poczuła się niezręcznie”. Karis została poproszona o wyjście na środek klasy, a następnie usłyszała, że musi opuścić zajęcia. Do domu wróciła zapłakana” – powiedział w nagraniu, które trafiło na Facebooka.

Ojciec Karis uznał, że wyjaśni tę sytuację z dyrektorem szkoły. Niestety, ani on, ani jego córka nie zostali za to przeproszeni. Usłyszeli tylko, że strój nie powinien dekoncentrować nauczyciela. Poza tym, dyrektor stwierdził, że pedagog jest nieco staroświecki, stąd pewnie takie zachowanie.

Sprawę nagłośniono w mediach, jednak nie pojawiła się odpowiedź ze strony placówki.

„Jestem rozczarowany tym systemem” – powiedział zrezygnowany ojciec.

Poniżej przedstawiamy strój Karis – czy uważasz, że jest wyzywający?

Źródło: Gazeta.pl, Foto: www.facebook.com/BTtoronto/