in ,

Strażacy ratowali psa uwięzionego na dachu. Nie spodziewali się, że zwierzę podziękuję im w taki sposób

W pamięci każdego z nas są wydarzenia, które mamy nadzieję, że nigdy się nam nie przytrafią, ale niestety nie udaje się im zapobiec. Na szczęście zazwyczaj możemy uzyskać pomoc. Strażacy są jednym z codziennych bohaterów naszej społeczności, którzy zawsze są tu dla nas w trudnych sytuacjach. W tym przypadku pomocy potrzebowało zwierzę, które trzeba było natychmiast uratować.

Pies znalazł się w kłopotliwej sytuacji. Sąsiedzi w Wells, Maine, zaczęli wpadać w panikę, kiedy odkryli dużego, 10-letniego Husky’ego Jaspera, który stał na dachu.

Jakimś sposobem pies zdołał wydostać się przez okno na dach i miał kłopoty z powrotem do środka.

Albo okno było zamknięte, albo nikogo nie było w domu, żeby zobaczyć, co się dzieje z psem. Jedno było pewne: utknął na tym dachu, który miał około 4,5 metra wysokości. Gdy sąsiedzi odkryli to dziwne zjawisko, zaczęli się martwić i wezwali miejscową policję, która następnie wysłała przedstawicieli Stowarzyszenia Strażaków Wells Professional.

Strażacy przybyli na miejsce, jednak pies nie wyrażał żadnych obaw. Wydawał się dość spokojny i zadowolony.

„Ja i inny strażak, który był tam ze mną, podjęliśmy decyzję, że weźmiemy drabinę i że włożymy psa do środka domu.”

Kapitan Nawfel stał się bohaterem tej historii. Podczas gdy zespół przyniósł ciężarówkę z drabiną, po prostu wszedł po drabinie na dach. Kiedy już tam był, pomógł mu znaleźć drogę powrotną do środka przez okno.
 

Straż pożarna podzieliła się tą historią na swojej stronie na Facebooku i sprawa szybko obiegła cały Internet.

„Wiesz, zawsze jest myśl o tym, że strażacy idą, by uratować kota z drzew… to sprawa bieżąca. Ale pies na dachu jest pierwszy.” – mówi kapitan Nawfel.

Właściciele Jaspera, kimkolwiek są, muszą być szczęśliwi, że nie tylko ich pupil jest bezpieczny, ale także sławny! Piesek dziękuje za otrzymaną pomoc. To naprawdę urocze!
 
Zobacz całe wydarzenie na poniższym nagraniu i pamiętaj, by podzielić się tą porywającą historią z kimś, kto potrzebuje dzisiaj odrobiny dobrego humoru!: