in

Można zobaczyć przerażające postacie na szybach niektórych aut. Są tam z jednego ważnego powodu

Podczas jazdy samochodem zawsze należy pamiętać o tym, aby zachować odpowiednią odległość pomiędzy jednym a drugim pojazdem. Jeżeli nie będziemy przestrzegać tej prostej reguły, możemy spowodować wypadek drogowy.

Jak się okazuje, na wszystko można znaleźć sposób, jeśli się poszuka. I nieważne jak bardzo miałby być dziwaczny… ważna jest jego skuteczność!

O czym mowa? O naklejkach, które mają za zadanie straszyć kierowców i powodować, że będą oni zachowywali odpowiednią odległość. Z pomysłu tego po raz pierwszy skorzystano w Chinach.

Naklejki przykleja się do tylnej szyby samochodu. Nie są one jednak możliwe do zauważenia przez kierowcę jadącego z tyłu, dopóki nie skieruje on świateł na pojazd jadący z przodu, na którym przyklejone są naklejki.

Co to oznacza? Jeśli zbliżymy się za bardzo, naszym oczom ukażą się straszne postacie, których z pewnością nikt nie chciałby zobaczyć!
 
Mają jeden cel: odstraszenie kierowcy, który jest zbyt blisko drugiego pojazdu.
 
Jednak rzeczywistość pokazuje, że nie jest to do końca dobry i bezpieczny pomysł…
 
Może to spowodować wypadek drogowy, jeśli kierowca za bardzo się przestraszy. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć reakcji drugiego człowieka na taki widok.
 

 
A wy co sądzicie o takich naklejkach? Czy ktoś z was miał z nimi do czynienia?