in

Strajk kobiet ma nową strategię – Polacy wstrzymali oddech, wszystko okaże się już w najbliższą niedzielę

Decyzja sędziów Trybunału Konstytucyjnego dotycząca naruszenia kompromisu aborcyjnego z 1993 roku sprawiła, że Polacy postanowili tłumnie wyrazić swój sprzeciw. Od dłuższego czasu w całym kraju trwają protesty na ogromną skalę, a najbliższa niedziela będzie dniem, w którym wyjdzie na jaw, jak będą wyglądać kolejne tygodnie.

Co się stanie w najbliższą niedzielę?

Strajk Kobiet zajmuje się podejmowaniem ważnych decyzji dotyczących tego, jak mają przebiegać protesty. W niedzielę będzie miała miejsce konferencja prasowa podczas której dowiemy się, co dalej.

Póki co pojawiła się informacja dotycząca obchodów dzisiejszego święta Niepodległości. Zgodnie z tradycją tego dnia będzie mieć miejsce Marsz Niepodległości. Co planują kobiety?

„Olewamy brunatnych chłopców i Kaczyńskiego. Tego dnia zostajemy w domu, robimy kwarantannę, niech się pojedynkują z przystankami i koszami na śmieci. Będziemy za to aktywne w Internecie, bo chcemy oczyścić sieć z nacjonalistycznych haseł i na serio porozmawiać o Polsce” – stwierdza Klementyna Suchanow, jak cytuje wydarzenia.interia.pl.

W niedzielę, 15 listopada poznamy postulaty Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Na pierwszym miejscu oczywiście pojawią się te, które dotyczą spraw kobiet, aborcji i decyzji Trybunału Konstytucyjnego. W późniejszej kolejności pojawią się postulaty dotyczące oświaty i działań obecnego Ministra Edukacji Narodowej Przemysława Czarnka, a także kwestia państwa świeckiego.

Wśród protestujących pojawią się także środowiska artystyczne, chcące zwrócić uwagę kwestię wolnych zawodów.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: wydarzenia.interia.pl