in

Mężczyzna chodzi do schronisk i prosi o psy, których nikt nie chce – Powód jego działania wyciska łzy.

Adopcja dla wielu zwierząt jest marzeniem ściętej głowy. Ludzie szukają młodych i uroczych psów. Chcą szczeniąt, które mogą sami wychować i wpływać ich osobowość. Starsze psy i te problematyczne, rzadko znajdują nowy dom.

Ale Steve Grieg ma nałóg, który jest błogosławieństwem dla niechcianych zwierząt.

Jest uzależniony od adoptowania starych psów ze schronisk. Grieg odwiedza schronisko i pyta, których psów nie chce nikt adoptować, a potem zabiera do domu te o najmniejszych szansach na adopcję.

Obecnie dzieli swój dom z dziesięcioma starymi psami.

Oprócz nich Grieg ma również świnkę o imieniu Bikini, która ze względu na stały kontakt z psami myśli, że jest psem. Ma także dwa kurczaki, dwie kaczki, kilka kotów, królika, dwa gołębie i staw kolorowych ryb.

Grieg, pracuje jako księgowy i musi szukać niekonwencjonalnych rozwiązań przy opiece nad tak wieloma zwierzakami.

Wszystko zaczęło się, gdy Grieg zdecydował, że weźmie starszego psa i zapewni mu wspaniałe miejsce do życia. Otworzył mu serce i dom. Kiedy pies zmarł, Grieg był zrozpaczony.

„Minął miesiąc lub dwa, a ja wciąż czułem się tak okropnie. Zdecydowałem, że po prostu poczuję się lepiej, gdy zrobię coś dobrego.”
 

 
Grieg zaczął z jednym starszym psem, a jego nałóg rósł.
 
„12-letniego Chihuahua (o nazwie Kłapouchy) z szmerami w sercu i wadami kolan przywiozłem go do domu i to był dopiero początek wszystkich zwierząt” – powiedział.
 
Grieg uważa, że starsze psy są wyjątkowe.
 
„Są po prostu mądrzejszymi zwierzętami. Będziesz wiedział, czego chcesz od życia, kiedy osiągniesz pewien wiek. Te psy są tym, kim są i łatwo nawiązują związek z nowym opiekunem.”
 
Ponieważ ma dużą grupę starszych psów w domu, potrzeba mu wsparcia wielu ludzi. Ale on wie, że to wszystko jest tego warte.
 

 
„Zwykły dzień to dla mnie pobudka o 5 rano i szykowanie śniadania dla każdego z nich. Dla 10 psów, z których większość z nich posiada różne diety.”
 
Choć to dużo pracy, Grieg uwielbia to robić. A psy go za to kochają.
 
Co sądzisz o uzależnieniu tego mężczyzny od adoptowania starszych psów?