in

Spacerując po lesie natrafił na stary dom. Gdy zajrzał do środka, przecierał oczy ze zdumienia.

Pewien mężczyzna, który na co dzień zajmuje się miejską eksploracją, będąc w lesie, znalazł stary dom. Uznał, że musi zajrzeć do środka. To, co zobaczył, wprawiło go w zdumienie, ale zdziwił się jeszcze bardziej, gdy wrócił tam kilka lat później.

Na kanale „Exploring the Unbeaten Path” w serwisie YouTube możemy znaleźć nagranie o tytule „Porzucona rezydencja będąca kapsułą czasu”. Bob Thissen, prezenter kanału, pochwalił się tam nietypowym znaleziskiem.

Stary dom w środku lasu

Thissen interesuje się tzw. „urbexem”, czyli eksploracją miejską. To hobby, które polega na tym, że osoba poszukuje i zwiedza opuszczone budynki. Pewne znalezisko we Francji okazało się być naprawdę godne uwagi.

Parę lat temu mężczyzna znalazł stary budynek przy jednym z lasów we Francji. Z zewnątrz nie wyglądał wyjątkowo, ale to, co znajdowało się w środku sprawiło, że Thissen przetarł oczy ze zdumienia.

Jego oczom ukazał się przepiękny skansen – meble i tapety w nienaruszonym stanie pochodziły prawdopodobnie z poprzedniego stulecia.

Na stoliku leżały gazety, a kuchnia wyglądała na zadbaną i wciąż użytkowaną. W domu było dużo ozdób i figurek, książki starannie ułożone na półce, a także pościelone łóżko. Uroku dodawało stare pianino!

YouTuber postanowił odwiedzić to miejsce pięć lat później. Nie mógł uwierzyć, że praktycznie nic się tam nie zmieniło od czasu jego ostatniej wizyty.

„Zazwyczaj opuszczone budynki bardzo szybko niszczeją, ponieważ są rozkradane i ludzie często dokonują na nich aktów wandalizmu. To cud zobaczyć, że prawie nic się tutaj nie zmieniło” – wytłumaczył dla „News Agency” eksplorator miejski.

Bob podejrzewa, że to miejsce ludzie opuścili jakoś w 2009 roku. Dom znajdował się w nieoczywistym miejscu, więc pewnie dlatego nikt go nie odkrył.

„Podejrzewam, że mieszkał tu ktoś starszy, kto zmarł lub przeprowadził się do zwykłego domu. Ludzie Ci prawdopodobnie nie mieli dzieci, czy spadkobierców, a może spadkobiercy nie mieli pojęcia, co zrobić z tak ogromną willą” – tłumaczy.

Koniecznie obejrzyjcie nagranie poniżej – niesamowite!

Źródło: pikio.pl, newsner.pl, YouTube, Wikipedia