in

Staruszka nie wpuszczała nikogo do swojego mieszkania przez 21 lat. Gdy sąsiadka odkryła powód, była wstrząśnięta.

W dzisiejszych czasach ludzie starsi są często zaniedbywani i zapominani nie tylko przez rząd i polityków, ale także przez swoich krewnych czy sąsiadów. Bez nikogo wokół, wielu seniorów prowadzi trudne i samotne życie.

Historię o 39-letniej kobiecie Lucy Ashen i jej starszej sąsiadce, powinien przeczytać każdy z nas i wyciągnąć z niej wnioski.

Lucy Ashen – matka trojga dzieci, przez 21 lat mieszka w tym samym budynku mieszkalnym w Londynie w Anglii.

Przez lata starała się poznać swoich sąsiadów, ale pewna starsza kobieta, zachowywała dystans i nie wpuszczała nikogo do swojego domu.
Lucy wiedziała, że sąsiadka ma problemy ze zdrowiem psychicznym i nie ma nikogo, kto by się nią opiekował, więc starała się pomóc kobiecie, nawet jeśli nigdy jej o to nie prosiła. Przez parę lat, Lucy starała się zdobyć zaufanie starszej kobiety. Pewnego dnia jesienią, kobieta wreszcie otworzyła drzwi i wpuściła Lucy do mieszkania.
„To, co tam zobaczyłam, kiedy mnie wreszcie wpuściła, pozostanie w mojej głowie na zawsze, to był przerażający widok!” – Lucy Ashen napisała na Facebooku.

Kobieta żyła w takim brudzie i nędzy, że Lucy nie mogła nawet tego opisać. Meble stały na ostatnich nogach i były podziurawione.

Podłogi i ściany były pokryte brudem i plamami. Cała odzież była w strzępach. A lodówka była zupełnie pusta z wyjątkiem kilku drobiazgów.

Kobieta nie myła się przez 13 lat i spała na brudnym materacu na podłodze. Nikt nie zasługuje na takie życie, dlatego Lucy wiedziała, że musi zainterweniować.

Ona i jej 14-letnia córka od razu zabrały się do pracy.
Zajęło im to 60 godzin, aby wyrzucić wszystkie zepsute meble kobiety i przywrócić mieszkanie do porządku.

Lucy opublikowała także post na Facebooku, gdzie napisała o zaistniałej sytuacji i sporządziła listę rzeczy, których staruszka potrzebowała. Ludzie zaoferowali pomoc – w ciągu jednego dnia przekazano 80 procent rzeczy znajdujących się na liście!

Dzięki życzliwości, hojności i miłości Lucy, jej córce i wielu obcych ludzi, wszystko się zmieniło.
W krótkim czasie, kobieta miała czyste i wygodne łóżko do spania, piękne meble, nowe ubrania i dobrze zaopatrzoną lodówkę.

Ale co najważniejsze, miała towarzystwo.
„Uratowaliśmy ją przed samotnym i haniebnym życiem, odzyskała swoją godność i zrobimy wszystko, aby przez resztę życia żyła w komforcie, otoczona miłością” – Lucy napisała na Facebooku.

To wspaniały przykład człowieczeństwa w najlepszym wydaniu, a także ogromnej różnicy, jakiej możemy dokonać, gdy pomagamy starszym. Udostępnij tę potężną historię, aby pokazać wszystkim, jak ważne jest dbanie o starsze osoby.

Źródło i Fotografie: Facebook/myladyandme