in

Sąsiedzi zgłosili starszą parę, bo cały czas płakała. Policjanci weszli do ich mieszkania i oniemieli

Sąsiedzi usłyszeli pewnego dnia przeraźliwy płacz, który dochodził z mieszkania starszego małżeństwa. Zmartwili się nim do tego stopnia, że zgłosili sprawę na policję.

Policjanci natychmiast ruszyli do mieszkania staruszków. Byli przekonani, że doszło tam do zbrodni. Jednak to, co tam zobaczyli, sprawiło, że pękło im serce. Nie było włamywaczy – 84-letnia Jole i jej 94-letni mąż Michele płakali, ponieważ czuli się strasznie samotni.

Parę ogarnął smutek – głównie z samotności ale także przez tragiczne i przygnębiające wiadomości w telewizji. Nie mogli już dłużej dusić swojego smutku i wybuchli płaczem.

Funkcjonariusze zostali z nimi, ugotowali kolację i próbowali poprawić im humor.

Jole i Michele są małżeństwem od prawie 70 lat i minęło sporo czasu, odkąd mieli gości, a telewizja była jedyną rzeczą, która dotrzymywała im towarzystwa.

Tego dnia oficerowie zostali z nimi, aby wysłuchać ich historii.

Samotność jest niestety częstym problemem wśród osób starszych. Dzieci opuszczają dom i rozpoczynają dorosłe życie – zapominają o swoich rodzicach. Wszyscy powinniśmy przywiązywać większą wagę do tych ludzi. Jeśli będziemy mieli szczęście, pewnego dnia staniemy się jednym z nich.