in

Szczepienia na COVID-19 będą obowiązkowe? Andrzej Duda zabrał głos.

Pandemia koronawirusa wciąż szaleje i póki co nic nie wskazuje na to, że będzie lepiej. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, powinniśmy zakładać maseczki, dezynfekować ręce i przedmioty, zachowywać dystans i przyjąć jeden z preparatów.

Spora część Polaków przyjęła już dawkę przypominającą szczepionki. Wciąż jednak jest mnóstwo osób, które nie zdecydowały się zaszczepić. Czy ostatecznie będzie to obowiązkowe? Andrzej Duda zabrał głos w tej sprawie i rozwiał wątpliwości.

Obowiązkowe szczepienia?

Niektóre kraje zdecydowały się na to, żeby szczepionki były obowiązkowe. Czy podobny scenariusz czeka także Polskę? Andrzej Duda jasno wyraził się na ten temat.

„Muszę państwu powiedzieć, że – znając podejście moich rodaków, takie poczucie wolności – nie wyobrażam sobie, żeby w Polsce można było wprowadzić przymusowe szczepienia” – powiedział prezydent w czasie konferencji prasowej w trakcie wizyty na Węgrzech.

Jednocześnie głowa państwa zaapelowała, aby podejść do sprawy poważnie, „rozważając wszystkie za i przeciw, patrząc na to, jaka jest sytuacja”.

„Ci, którzy byli szczepieni, a zachorowali, przechodzą tę chorobę lekko, z niewielkimi symptomami lub zdarza się, że zupełnie bez symptomów” – zaznacza Andrzej Duda.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!