in

W Polsce zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny? Mateusz Morawiecki nie pozostawia żadnych złudzeń.

Premier Rzeczpospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki zabrał głos na temat tego, czy w Polsce zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny. Jak wiadomo, zdecydowali się na to już nasi sąsiedzi – czy teraz kolej na nas? Premier nie zamierza owijać w bawełnę: każda ewentualność jest brana pod uwagę.

Stan nadzwyczajny w Polsce

Podczas konferencji prasowej, która miała miejsce w czwartek, z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego zapytano o to, jaka jest szansa na to, że w Polsce zostanie wprowadzony stan nadzwyczajny. Z odpowiedzi premiera wynika, że wszystko jest możliwe. Podkreślił przy tym, że nasi południowi sąsiedzi już podjęli ten krok.

„Nasi sąsiedzi, Czesi i Słowacy, wprowadzili już stan nadzwyczajny. My przyglądamy się tym przepisom, które dzisiaj obowiązują i na ten moment mamy […] możliwość zastosowania dodatkowych obostrzeń i rygorów w oparciu o te przepisy, które są wdrożone” – tłumaczył Prezes Rady Ministrów.

Następnie dodał, że żadna ewentualność nie zostanie wykluczona na obecny moment:

„Jeśli sytuacja będzie ulegała dalszej eskalacji, będzie konieczność innego zarządzania środkami, to nie wykluczamy żadnej z ewentualności” – dodał premier.

Z powodu rażącego wzrostu zakażeń już od jutra cała Polska będzie objęta tzw. żółtą strefą. W praktyce oznacza to zaostrzone obostrzenia w całym kraju.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dzisiaj o kolejnym rekordzie – 4739 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Z powodu COVID-19 zmarły dziś kolejne 52 osoby.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl