in

Minister zdrowia informuje o ważnej zmianie dla Polaków. Wszystko stanie się już 16 maja

Adam Niedzielski przekazał wiadomość, na którą bez wątpienia czekali Polacy. 16 maja w naszym kraju oficjalnie zakończy się stan epidemii, z którym mamy do czynienia 20 marca 2020 roku. Od tej pory w Polsce zacznie obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego.

„Cały czas obserwujemy spadek zachorowań w Polsce. To samo zjawisko obserwujemy w szpitalnictwie. W tym momencie jest hospitalizowanych ok. 1000 osób” – informuje minister zdrowia.

Niedzielski przyznał, że „również czas hospitalizacji systematycznie skraca się”. Podkreślił jednak, że:

„To nie jest żadne zniesienie epidemii, tylko – mówiąc symbolicznie – przełączenie czerwonego światła w sygnalizatorze, które się świeciło od dwóch lat, na światło pomarańczowe, które pokazuje, że jest ryzyko, jest zagrożenie, ale sytuacja zmierza w dobrym kierunku”

Koniec stanu epidemii

Minister zdrowia przekazał, że mimo wszystko cały czas trzeba trzymać rękę na pulsie. Póki co możemy czuć się bezpiecznie.

„Cały czas obserwujemy, czy nie pojawił się nowy niebezpieczny wariant koronawirusa, jednakże nie zauważyliśmy takiego. Również WHO nie ogłosiło żadnego alarmu w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa” – zaznaczył.

„Wrzesień będzie testem, w jakim miejscu jesteśmy z epidemią COVID-19. Dlatego co najmniej do tego czasu będziemy utrzymywać stan zagrożenia epidemicznego”

Stan zagrożenia epidemicznego występuje, gdy na danym obszarze jest ryzyko pojawienia się epidemii.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: PAP