fot. freepik.com
in

Na problemy jelitowe nie ma nic lepszego – Zamiast góry leków, użyj tego domowego sposobu!

Prawidłowe funkcjonowanie jelit to klucz do zdrowia. Jednak tryb życia, w którym mamy coraz mniej ruchu, a więcej stresu, jemy byle co i nieregularnie, pijemy za mało wody, a za dużo kawy sprawia, że praca jelit się rozregulowuje skutkując wzdęciami, zaparciami i dodatkowymi kilogramami.

W jelicie tworzy się coraz więcej złogów i coraz trudniej jelitom się z nich oczyścić. Chore jelita pracują 3 razy dłużej niż zdrowe.

Warto jelita profilaktycznie wspomóc zdrowym i usprawniającym ich pracę smoothie.

Do jego przyrządzenia będziesz potrzebować:

– 1 szklankę wody,
– 1 łyżkę dobrego miodu,
– 1 łyżkę nasion chia,
– 1 łyżkę siemienia lnianego,
– 1 jabłko.

Jabłko obierz, pokój i umieść w blenderze. Dodaj pozostałe składniki i zmiksuj. Pij codziennie na czczo. Ten napój czyni cuda. Jelita pracują po nim jak szalone.

Dlaczego jest taki skuteczny?

Miód ma właściwości antybakteryjne, nasiona chia to bogate źródło błonnika, przeciwutleniaczy, kwasów omega3 i witamin. Jabłka także obfitują w składniki pobudzające pracę jelit. Siemię łagodzi wszelkie stany zapalne i pomaga w przesuwaniu treści.

Ale pamiętaj, że najlepsze smoothie nie pomoże jeśli na co dzień będziesz opychać się fast foodami, słodyczami, produktami z białej mąki, wypijesz hektolitry kawy, alkoholu i słodzonych napojów gazowanych.

Ale jeśli uda Ci się z tego zrezygnować, a dołożysz jeszcze rower i spacer, to po prostu odżyjesz.