in ,

Rolnicy myśleli, że wielki wąż zjada ich zwierzęta. Gdy go schwytali, nie mogli uwierzyć, co w sobie krył

Pewne rzeczy czasami okazują się być inne, niż początkowo nam się wydaje. Wiele tajemnic kryje już sam świat zwierząt i nieraz możemy przekonać się na własnej skórze o tym, jak natura jest niesamowita.

W pewnej wsi w Nigerii mieszkańcy mieli do czynienia z ogromnym wężem, który był cały spuchnięty – nikt do końca nie wiedział, dlaczego.

Podejrzewano, że po prostu zjada zwierzęta z gospodarstw i to jest przyczyną. Prawda wyszła jednak na jaw dopiero, gdy zabito zwierzę i rozcięto jego skórę.

Wąż, o którym mowa, to najprawdopodobniej afrykański pyton skalny – największy, jakiego można spotkać na całym kontynencie. Miał on aż 30 centymetrów szerokości i 3 metry długości.

Okazało się, że był spuchnięty dlatego, że w środku jego ciała były zgromadzone liczne jaja. W Nigerii są one prawdziwym przysmakiem. Po zabiciu węża prawdopodobnie jaja zostały zjedzone przez ludzi.

Jeden wąż może ich mieć w sobie nawet 100!

Jak widać, nie wszystko jest tak oczywiste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Mieszkańcy wsi z pewnością na długo nie zapomną prawdy o spuchniętym wężu.

Podziel się tą ciekawą informacją ze swoimi znajomymi!

Źródło: americanow.com