fot. facebook/TATRY
in ,

Groźny incydent w Tatrach, nagranie wywołuje ciarki. Jest pilny apel TPN.

Nie ma wątpliwości co do tego, że spotkanie niedźwiedzia w obecnym czasie jest bardzo możliwe. Wybudziły się one ze snu zimowego, więc jeśli planujemy wyjazd w góry, powinniśmy o tym pamiętać.

W ostatnich dniach do sieci trafiło nagranie z udziałem turystów, które powinno być dla każdego przestrogą. Co robić, gdy spotkamy na swojej drodze dzikie zwierzę? Lepiej o tym wiedzieć!

Spotkanie z niedźwiedziem

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w ostatnim czasie po słowackiej stronie Tatr. Turyści spotkali na swojej drodze młodego niedźwiedzia, a ich reakcja w momencie obiegła sieć. Nagranie zostało opublikowane na profilu Tatry Official w mediach społecznościowych.

„Każde spotkanie z niedźwiedziem jest zupełnie inne, składa się na to wiele czynników. Mieliśmy szczęście, że trafiliśmy na młodego ciekawskiego niedźwiedzia, który nie był agresywny” – wyjaśnił autor nagrania, Albert Kristof.

Kiedy rodzina zaczęła uciekać w popłochu, niedźwiedź zaczął biec za nią.

„W tym czasie było tam kilku turystów z dziećmi, których ostrzegliśmy, a w międzyczasie „zabawialiśmy” niedźwiedzia, aby mogli spokojnie przejść, narty są wystarczająco szybkie, ale bieg dzieci na pewno nie” – dodaje mężczyzna.

Albert Kristof odwracał uwagę zwierzęcia, uderzając kijami. Zaapelował do innych turystów o to, aby nie dokarmiali dzikich zwierząt i nie próbowali robić sobie z nimi zdjęć.

Jak powinieneś się zachować, jeśli spotkasz niedźwiedzia?

– nie podchodź
– nie próbuj robić zdjęć
– nie uciekaj
– nie wykonuj gwałtownych ruchów
– wycofaj się na bezpieczną odległość
– postaraj się zachować spokój

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

źródło: facebook