in

Putin spotka się z Zełenskim? Prezydent Rosji ma jeden warunek.

W ostatnim czasie Charles Michel, szef Rady Europejskiej odbył rozmowę z prezydentem Rosji. O czym mówiono? Czego można się spodziewać w najbliższej przyszłości?

Spotkanie Putina z Zełenskim możliwe?

Po rozmowie pojawił się specjalny komunikat służb prasowych Kremla. Z przedstawionych w nim informacji wynika, że „operacja specjalna” Putina zapewnia coraz to nowe działania na rzecz ochrony ludności cywilnej. Rzekomo otwierane są korytarze humanitarne, a ludzie bezpiecznie ewakuowani.

Jak jednak wiadomo, słowa te mijają się z rzeczywistością. Wicepremier Iryna Wereszczuk podkreśla, że do tej pory Mariupol opuściła zaledwie garstka osób.

Podczas rozmowy z Charlesem Michelem Putin zarzucił Zachodowi rusofobię.

„Swoimi działaniami kierownictwo większości krajów UE oddaje się otwartej rusofobii, która przejawia się m.in. w sferze kulturalnej, humanitarnej i sportowej” – powiedział polityk, jak wynika z doniesień.

Czy możemy spodziewać się tego, że dojdzie do spotkania prezydenta Ukrainy z prezydentem Rosji? Jak się okazuje, „taka możliwość zależy w szczególności od konkretnych wyników toczących się negocjacji między przedstawicielami Rosji i Ukrainy”. Strona rosyjska zarzuca jednocześnie Ukrainie „wykazywanie niekonsekwencji i brak gotowości do poszukiwania rozwiązań akceptowalnych dla obu stron”.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!

Źródło: TASS, miniaturka: fot. flickr/President Of Ukraine, pixabay