fot. freepik
in

4 niezawodne sposoby na opuchnięte nogi – Nie będziesz mógł uwierzyć, jak szybko przyniosą ulgę.

Słońce cieszy dzieciaki i plażowiczów, chętnych do kąpieli wodnych i słonecznych. Ale Ci wszyscy, którzy muszą pracować w gorące dni, z trudem znoszą długotrwałe upały. Negatywnie wpływają one na krążenie krwi czego bezpośrednim i najbardziej widocznym efektem są opuchnięte nogi.

Opuchnięte nogi – 4 domowe sposoby

Kąpiele stóp z dodatkiem mięty 

Przygotuj dwie miski. W jednej ma być woda zimna, w drugiej bardzo ciepła. Do obu wrzuć liście mięty. Mocz nogi w zimnej wodzie przez 3 minuty, a następnie przez minutę w ciepłej. Powtarzaj do czasu aż woda wystygnie.

Sól Epsom 

W misce z ciepłą wodą rozpuść 60 gr soli Epsom. Wymocz stopy i po około 15 minutach wysusz. Sól Epsom świetnie wyciąga nadmiar wody.

Ocet jabłkowy 

Ocet jest cennym źródłem potasu, dzięki czemu jest skuteczny w walce z opuchlizną. 200 ml wody zmieszaj z 200 ml octu, nasącz roztworem ręcznik i owiń nim nogi, pozostaw na 30 minut. Po tym czasie poczujesz ulgę, a opuchlizna zejdzie.

Olejek rumiankowy 

Rumianek także działa przeciwobrzękowo, użyj świeżych kwiatów lub olejku do wymoczenia stóp.

Wszystkie te metody działają w stanach pojedynczych przypadków opuchnięcia stóp. Jeśli problem doskwiera Ci stale, problemy z krążeniem mogą być poważne. Koniecznie skonsultuj to z lekarzem.

Ładne nogi to zdrowe nogi. Trzeba o nie dbać!

Podziel się tymi poradami z innymi!