in

7 domowych sposobów, które pomogą zwalczyć hemoroidy. Wypróbuj je, zanim udasz się do lekarza!

Hemoroidy to jeden z tych problemów, o których wstydzimy się mówić. Do najpopularniejszych objawów tej dolegliwości można zaliczyć swędzenie lub pieczenie, a także ogólne złe samopoczucie.

Wizyta u lekarza często jest przez nas odkładana na później, kiedy mamy nadzieję, że poradzimy sobie z tym sami… okazuje się, że jest to możliwe! Istnieje parę niezawodnych domowych metod walki z hemoroidami.

1. ALOES

Aloes posiada właściwości przeciwzapalne, które pozwolą na uporanie się z objawami choroby. Potrafi w krótkim czasie załagodzić ból i przynieść ukojenie. Musimy tylko wetrzeć trochę żelu w miejsce, które nas boli, a stan zapalny zniknie w okamgnieniu.

2. WITAMINA E

Hemoroidy dają się we znaki w szczególności, gdy nasza skóra nie jest odpowiednio nawilżona, co z kolei jest przyczyną krwawienia. Mając to na względzie, należy zadbać o to, żeby nie dopuścić do jej przesuszenia. Na pewno pomoże w tym witamina E!

3. ZIEMNIAKI

Są zalecane w szczególności, gdy podczas naszej dolegliwości pojawia się krwawienie. Co należy zrobić? Ścieramy kilka ziemniaków na tarce i to, co powstało, nanosimy na miejsce, które krwawi. Zostawiamy tę pastę na parę minut, aż wyschnie. Skuteczność i uczucie ulgi gwarantowane!

4. OLEJEK Z DRZEWA HERBACIANEGO

Niesamowite właściwości ma także olejek z drzewa herbacianego. Należy jednak pamiętać, że jego stężenie jest dosyć wysokie, więc powinniśmy rozcieńczać go z olejem rycynowym i olejkiem, którego składnikami są słodkie migdały. Mieszankę, która z tego powstanie, nakładamy w obolałe miejsce. Regularne stosowanie przyczynia się do pożegnania dolegliwości.

5. CZOSNEK
 

 
Jak przygotować czosnek? Wrzucamy 3 ząbki czosnku do wrzącej wody i dodajemy 3 liście laurowe. Gotujemy to, co powstanie, przez ok. 10 minut. Czekamy, aż się ostudzi. Mieszankę nakładamy na podrażnione miejsce 3 razy dziennie.

6. OCET JABŁKOWY
 
Również on pomoże zwalczyć hemoroidy. Nanosimy ocet na wacik i wcieramy w miejsce, które nas boli. Tym sposobem odczujemy ulgę w krótkim czasie!
 
7. RUMIANEK
 

 
Korzyści ze stosowania rumianku jest mnóstwo. Jedną z nich jest właśnie pomoc w walce z hemoroidami. Przygotowujemy herbatę i czekamy, aż ostygnie. Zanurzamy ręcznik i okładamy nim hemoroidy.