in

Nie trać pieniędzy na drogi pedikiur. Dwa składniki, które masz w kuchni sprawią, że twoje stopy ożyją!

Okazuje się, że zdrowie naszych stóp jest połączone z ogólnym stanem zdrowia całego organizmu. Ale mimo to, większość z nas ma tendencję do zaniedbywania swoich stóp.

Sucha skóra, pęknięcia i inne problemy ze stopami, mogą utrudnić jakość naszego życia, wpływając na poruszanie się i podtrzymywanie wagi ciała.

Owszem można skorzystać, z drogich pedikiur czy skomplikowanych produktów do higieny stóp, ale to nie koniecznie będzie odpowiednim sposobem, aby o nie zadbać.

Istnieje jednak prosty domowy sposób, aby utrzymać swoje stopy przy zdrowiu, zapobiegając suchości, pękaniu naskórka i ogólnemu zmęczeniu stóp – bez wydawania ogromnych sum pieniędzy! Jedyne czego potrzebujesz to dwa składniki, które najprawdopodobniej masz już w swojej kuchni.

Składniki:
3-4 szklanki mleka
3 łyżeczki sody oczyszczonej

Przygotowanie:

Podgrzej mleko, aż będzie gorące, ale nie wrzące. Następnie wlej je do misy lub miski, która jest na tyle duża, aby zmieściły się w niej Twoje stopy.

Następnie dodaj sodę i mieszaj dotąd, aż się rozpuści. Koniecznie sprawdź temperaturę przed zanurzeniem stóp w powstałej mieszance.

Teraz, usiądź sobie wygodnie, odpocznij i mocz swoje stopy w misce przez około 10 minut.

Gdy skończysz, umyj stopy ciepłą wodą i wysusz je dokładnie. Jeśli zrobisz to kilka razy w tygodniu, twoje stopy będą miękkie, gładkie i szczęśliwe!
Nie pozwól, aby Twoje nogi wyglądały tak…

Podaruj swoim stopom trochę miłości, a będą wyglądały następująco:

Dbanie o swoje zdrowie nie musi być wcale drogie. Zazwyczaj wypróbowane środki w domu działają równie dobrze, jak drogie produkty zakupione w sklepie.

Prosimy podziel się tym trikiem na Facebooku, aby Twoi znajomi również zaoszczędzili pieniądze i mieli mięciutkie stópki.

Źródło i fotografie:healthyfoodhouse.com / en.newsner.com